Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezzel mennyire kárositom a...

Ezzel mennyire kárositom a Földet?

Figyelt kérdés

Elkezdtem külön gyüjteni a műanyagot és egy ideje hetente le is mérem, mielőtt szelektívbe dobom.

Picit meglepett.

Lakótársammal ketten heti átlag 4kg műanyag szemetet termelünk.

Pet palack, müanyag pohár, csomagoló anyagok, tönkrement müanyag eszközök.

Ez évi kb 100kg/fő.

Csak nekem tűnik soknak?


2019. okt. 25. 14:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#7

Belinkeltél két erőművet. Ráadásul két nagynak számító szénerőművet. Valóban enged a környezetbe de mégsem több száz tonnát percenként.

2019. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%

Szubjektíven látjuk a problémákat.

"Hárommillió tonna. Ennyi műanyag csomagolást termel egy évben ..."

"évente 37,2 millió tonna CO2-t ereget ki ..."

Én a múltkor csak néhány milligramm metánt eregettem ki, (a babfőzelék után) mégis közellenségként tekintett rám a család! :D

2019. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Ne görcsölj rajta túl sokat. A Földet elborító műanyag hulladék túlnyomó részét dél-Ázsia, India, a szomszédos országok és Afrika termeli ki. (és tolják bele az óceánokba)

India = napi 165 millió tonna hulladék. Napi!! Próbáld ezt az észveszejtő számot értelmezni, elképzelni. Nem sikerül? Nem csodálom...

Ha te kevesebb zacsit használsz, India napi 165 millió tonna szemete ugyanúgy elborítja a Földet.

És a tengerbe tolt műanyaghulladékért az EU pusztán 2 %-ban felelős, a zömét India, Afrika és a többi elmaradott ország produkálja.

Szóval próbáld meg a hulladék kérdést reálisan nézni, ne hagyd, hogy tévútra vezessen a sötétzöld hulladék-lelkiismereti terror és hibásnak érezd magad. MO egyáltalán nem áll rossz helyen a hulladék kezelés terén, a fejlettebb országok lakossági szinten 2x ennyit hulladékot termelnek.

2019. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Pet palack? Az minek is? Folyik az iható folyadék a csapról, ha már a kútra lusta vagy kimászni... Hát még amikor képesek beülni a gépkocsiba, végigzajongani, végighörögni, végigzúgni, végigfüstölni három kerületet, hogy kihordják a palackba töltött lét valamelyik teszkóból. Nyilván nem gyalog, mert leszakadna a kezük. Jellemzően egy nyugdíjas egy hónap alatt nem tud megtölteni egy olyan szemeteszsákot, amit a maiak fél nap alatt telehordanak, de azért a szemétszállítási díjat ki tudjak fizettetni velük is... Nem ám a petpalackok és társai károsítják a világot, sokkal inkább a mások ablakai előtt zúgó palackhordó teherautók millió, fűtött logisztikai központok csarnokai, amik a kedves fogyasztóhoz eljuttatják a sok semmirevaló szart. A folyadéknak van a legnagyobb súlya, és azt teherautók, gépkocsik mozgatják, miközben folyik a víz a csapról. Ezen kéne először elgondolkodni, aztán jön még csak a többi.
2019. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Barnabas333 ***** válasza:

14-es én már szűröm a vizet pár éve, most a munkahelyem is bevezette a szűrést és megszűnt a pet palack. Csak az a vicces, hogy az a cég aki a szűrt vizet adja kibulizta, hogy a kávé automatát is ők adják, a régit lehetett használni bögrével is, az övéket nem csak műanyag pohárral megy...

Egyébként a Kínából rendelt sok olcsó vacak is szennyez, kíváncsi vagyok mikor szűnik meg, hogy a világ másik feléről vegyünk paprikát meg ilyen vackokat...

2019. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Wadmalac ***** válasza:
#12: A metán színtelen, szagtalan. Legközelebb csak ezt az összetevőt eregesd, hang nélkül. A család nem fogja érezni, csak a glob. felmelegedés.
2019. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Wadmalac ***** válasza:

Végül is mindenki hozzá tudja tenn ia maga kis részét, ami azért sok embernél sokat számít.

Minél kevesebb műanyag csoamgolást venni, akkor is újrahasznosíthatót választani és újrahasznosíthatóan szeparáltan adni le hulladéknak.

Már ahol lehet, emrt sajnos ebben még van hiányosság dögivel.

2019. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!