Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol kezdhetném el a matematika...

Hol kezdhetném el a matematika újratanulását?

Figyelt kérdés

Már 21 éves vagyok és egy olyan szakmában dolgozom, ahol sok szabadidőm nyílik a tanulásra.


A középiskolában örültem, ha nem buktam meg matekból. Sosem érdekelt, nem kötött le, nem is tanultam soha, csak pár alapvető dolgot ismerek.


Gyakorlatilag teljesen át kéne vennem mindent, viszont nem tudom hol kezdjem. Ti mit javasolnátok?



2019. nov. 4. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Menj el egy magántanárhoz és kérd meg, hogy pár alkalom alatt mérje fel a tudásod. Szerintem 4-5 másfél órás beszélgetés elég hozzá és rá tud világotani miket lenne érdemes újra venned.
2019. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Esetleg azzal egészíteném ki az előző választ, hogy javaslok két könyvet (ha szeretsz olvasni):


- Obádovics J. Gyula: Matematika (régi könyv, de nagyon közérthető szintézis szerintem). [link]


- Sain Márton: Matematikatörténeti ABC (ez is régebbi, de érdekes)

[link]

2019. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Végy mondjuk egy hatodikos matematikakönyvet és kezdd olvasni. Ha túl sok érthetetlen van benne, végy eggyel korábbit. Ha minden világos vedd a következőt.


Ahol a 20% zavaros, ott kezdd az elején módszeresen, sok példával. Amikor mennek a példák, a címet elolvasva magad tudod folytatni a saját szavaiddal, rátérhetsz a következőre. Ezzel a módszerrel végigmehetsz az érettségiig. Ami a gond lesz, hogy elfogy a türelmed, lelkierőd. Ha ezt észreveszed, rögtön menj tanárhoz korrepetálni. És mondd meg neki, hogy elsősorban a módszerességben kérsz segítséget.

2019. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Az első osztályban. Kérd meg Kati nénit, hogy beülhess egy kicsit ismételni.
2019. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Obádovics az nagyon jó, de a matek tudását (is) a példamegoldás sikerességével lehet megbízhatóan indikálni, szóval egy középiskolai matek példatárat is csapj hozzá. Ami Obádovicsban van példa, az erre kevés, pláne, hogy ott van a megoldás is.
2019. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
#5 Vannak benne olyan részek is, ahol a végeredmény került csak közlésre.
2019. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mit szeretnél matekból megtanulni. Nyilván a középiskolás anyagot érdemes jól átnézni, de igazából azok csak játszadozások. Ha úgy igazából érdekel a felsőbb matematika, akkor az ELTE-nek elérhető a teljes tanterve matek bsc-ről, és ott vannak ajánlott irodalmak. Nagyon mással fogsz találkozni, mint amit középiskolában nyomnak, de az igazi szépség szerintem abban van.
2019. nov. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon erre nem érdemes válaszolni. Pedagógiai analfabéták megmondják a tutit. Figyeld csak...
2019. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!