Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy halnak, vagy pl egérnek...

Egy halnak, vagy pl egérnek vannak gondolatai?

Figyelt kérdés
Tudunk erről valamit? Természetesen egyszerű gondolatokra értem. Pl az egér képes ilyesmit alkotni az agyában, hogy "Ott a macska, futás!" Nyilván nem tökéletes nyelvtani helyességgel gondoltam, hanem egyáltalán bármilyen gondolatra. Vagy ezek csak ösztönös reflexek?

2019. nov. 18. 22:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
36%

egyik előző életemben egér voltam és voltak gondolataim.


lehet, hogy voltam már hal is korábban, de arra nem emlékszem.

2019. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem sima reflex.

Legalábbis egérnél nem.

Kell némi asszociációs képesség az ellenség felismeréséhez és ezzel döntésre, hogy van-e ok menekülni.

Plusz csapdák felismerése stb.

Az viszont elég kérdéses, hogy az ilyen asszociációs döntéseket le lehetne-e fordítani túlzott megszemélyesítés nélkül emberi gondolatra.


Esetleg olyan lehet, mint amikor te egy mozgásra valahonnan elkapod a kezed, de közben felismerve, hogy nincs igazi veszély, abba is hagyod a mozdulatot. Ez nem sima ösztönös mozdulat-észlelés sorozat, de nem is tudatos, maximum utólag. Na mielőtt elgondolkodnál a "hú de megijedtem potyára" eseményen, addig kábé ami a fejedben volt, annyi lehet, ami az egérnél az általános gondolkodás.



Szerintem a halak ennél egy jó méretes kategóriával lejjebb vannak. Életük folyamán nem is sok mindent tanulnak hozzá a született "ROM-memóriához".

2019. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudj azt gondolni "Ott a macska, futás!" mert ahhoz kellenének olyan fogalmak mint macska és futás. A fogalmakhoz pedig beszélt nyelv kell.

Valamennyire tud gondolkodni az egér de biztos nem úgy mint az ember.

2019. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!