Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Éter mint drog ugyan az...

Az Éter mint drog ugyan az mint a dietil éter vegyület?

Figyelt kérdés
Ha igen ha nem akkor az Éter mint drog miből áll??
2010. júl. 19. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz. De állítólag utána k*rvára fáj a fejed...
2010. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az éter nem drog hanem altató hatású folyadék. Olyan nincs hogy étert szívsz és nem alszol el.Az éterek két alkil gyök éter kapcsolódása.Egy oxigén kapcsolja a két alkilt össze ami lehet egyforma vagy vegyes.legkevésbé mérgező a dietil-éter ezért használták régen altatáshoz legtöbbször. Vannak gyűrűs éterek is a Hasis hatóanyaga ilyen mivel az éterek bizonyos szénatomszám felett szilárdak.
2010. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, nem drog, de gondoltam ha úgy gondolja valaki, majd elalszik tőle, csak az nem túl jó, mert hát az ébredé állítólag kimondottan sz*r :D


első

2010. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, a "drognak" használt éter megegyezik a dietil-éterrel. Ezt altatásnál belélegeztették a beteggel, de manapság már nem használják, mivel erősen károsítja a májat.


Az 1800-as évek végén a gazdagabb rétegekben a nőknél volt szokás, hogy étert ittak, mert ebből nagyon kevés kellett a kívánt hatás eléréséhez, illetve "elegánsabbnak" tartották.


Az éter ivás úgy történt, hogy 1 korty hideg vizet megittak, erre 10ml étert és ismét hideg vízzel öblítették. A hatás megegyezik az alkoholéval, csak sokkal kevesebb kell belőle és gyorsabban hat.


Én mivel vegyésznek tanulok már többször találkoztam éterrel. Nagyon erős szaga van (szerintem kellemes), de amit nagyon utáltam benne, hogy nagyon gyorsan elpárolog akár honnan.


Ja és narkotikumként NEM használtam, csak oldószerként.

2010. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez az ivás nagyon durva :-O Milyen íze van az éternek, illetve mennyire mérgező így? Ja és nem kívánom kirpóbálni, csak érdekel :D
2010. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ki használt már Étert mint drogot. Hogyan veszük észre valakin hogy étert fogyasztott
2010. júl. 19. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:

vegyész vagyok

Az éter eléggé alacsony forrpontú folyadék (~34-35°C).

Szerves vegyület képlete: H3C-CH2-O-CH2-CH3

Elfogyasztása több ok miatt nem tanácsos:

- magas gőznyomása miatt a gyomor, rosszabb esetben a tüdő megtelhet étergőzzel

- az éterből különféle szerves peroxidok képződnek, melyek különösen robbanásveszélyesek (az éternél is sokkal jobban)

- erős zsíroldó hatása miatt



Amúgy régebben használták hasonló orvosi célokra a kloroformot is

Ehhez azonban nagy tisztaságú kloroformra volt szükség, ellenkező esetben elég nagy arányban haláloztak el a páciensek.

2010. júl. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én csináltam de úgy hogy 2-3csepp éter egy vékony lepelre és felszívtam orrba ...

Olyan élményt még semmi se csinált velem.

Nem éreztem a gerincemet úgy néztem ki mint egy báb.

Éreztem hogy bénul az agyam és közbe jött a kettőslátás,szédülés stb...

És 5-10perc után jött a lényeg:

Itthon azt láttam hogy a Tv 2lábra áll köszön és kiurgik az ablakon...

20perc után kezdet kijönni belőlem elaludtam de másnapra olyan szintű fejhasadásom volt hogy 5Algopyrin nem segített. :')

2013. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 *Csilla* válasza:
További kérdésem lenne erről az anyagról. Igaz az, hogy nem mutatható ki a vérböl? Pl. Ha elkábítanak vele valakit, és mondjuk kórházba kerül, ahol vért vesznek tole, lehet negativ az eredmény? Lehet tőle az, hogy emlékezet kiesése van az áldozatnak, olyan értelemben, hogy nem emlékszik hol lakik, szuleire, nem ismeri fel adott családtagját?
2015. nov. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!