Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mely vegyület tartozik a...

Mely vegyület tartozik a "prion" szervezetek felépítéséhez?

Figyelt kérdés

Ez egy macerás kérdés, mivel sok oldal mást ír, de ez a kérdés egy tesztben hangzott el. A választási lehetőségek között szerepel a:


A) ATP

B) RNS

C) DNS

D) glikoproteidek



A választ előre köszönöm!


Jah és még egy gyors kérdés:

Miért a mitokondrium az energetikai üzeme a sejtnek?



Ismételten köszönöm. Üdv! :)


2011. máj. 2. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:

A prionok fehérjék, tehát az első kérdésre szerintem D a válasz.

A mitokondrium azért energetikai központ, mert ott bomlik le a glükóz, amely során energia szabadul fel, amit a sejtek felhasználnak más folyamatokhoz.


Bővebben: A biológiai oxidáció első lépése, a glikolízis citoplazmában zajlik. Ekkor a glükózból piroszőlősav keletkezik. A piroszőlősav acetil csoporttá alakul, és belép a mitokondriumba ahol az utolsó 2 lépés zajlik: a citromsav ciklus és a terminális oxidáció.

A biológiai oxidáció során széndioxid, víz és ATP (energia) képződik.

2011. máj. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A prionok fehérjék, szóval én is a D-re tippelek. :)

A mitokondriumban zajlik a terminális oxidáció lépése, szóval ott termelődik az ATP, azaz az "energia".

2011. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A prionok olyanok mint a baktériumok vagyis nem úgy kell érteni őket mint kórokozót hanem a prion tulajdonképpen kóros szerkezetű fehérje. Míg egy normális fehérje Alfa-hélix szerkezetű és oldódik vízben a prionok nem oldódnak és konformációjuk megtört mert van benne Alfa-hélix és ß-réteg/lemez/sheet is. Egyébként a neve eredete: PRION--> ONLY PROTEIN Így biztos a D a megoldás a másik kérésedet már megválaszolták de azzal nem nagyon vagyok tisztában:)
2011. máj. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Uhh, nagyon-nagyon köszönöm mindenki válaszát, hála Istennek, hogy van, aki kedveli a biológiát! :)


Egyébként ti mivel foglalkoztok?

2011. máj. 3. 14:21
 5/9 anonim ***** válasza:

tegnap 19:13 vagyok:

Biológusnak tanulok, most vagyok ötödéves. Vicces lenne, ha nem szeretném a bioszt. ^^

2011. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

23:34es vagyok. Én még gimis de orvosira készülök és biosz kémia emelt tantervűbe járok. És imádom mindkettőt meg a biokémiát is. Hetente 5 biosz + 4 kémia

Néha már sok egy kicsit de akkor boncolunk vagy mikroszkopizálunk vagy reakciókat csinálunk. Am 10.es vagyok

2011. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én meg a legelső vagyok, és most fogok bioszból érettségizni, 12-es vagyok.
2011. máj. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
hú emelt szinten?? SOK SIKERT!
2011. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tudtam hogy a Prionok csak fehérjéből állnak, nincs bennük szénhidrát (mert a glikoproteid=szénhidrát+fehérje, azaz összetett fehérje). De Kizárásos alapon ez marad, a többi 3 esélytelen.
2011. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!