Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jelenleg is egy nagyon mély...

LeonScottKennedy kérdése:

Jelenleg is egy nagyon mély térgörbületben vagyunk benne?

Figyelt kérdés

A szupermasszív feketelyukra gondolok a galaxis közepén.

A Nap által okozott térgörbület egy porszem ahhoz képest.

Mostanság csak így elgondolkozok a világ nagy kérdésein.

Tulajdonképpen egy ťéridő-lefolyóban vagyunk csak nagyon lassú a lefojás. De a galaxisok alakjai is erre a vízszerű mozgásra következtetnek.

Végállomás a gravitációs szingularitás.


2019. dec. 11. 08:13
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

A lefolyóba menő örvény közepe meredek csak, mi a szélén vagyunk és talán soha nem jutunk beljebb.


A naprendszerünk várható élettartamán belül biztosan nem.

2019. dec. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja tudom. Azért durva belegondolni hogy van ez az egész másik dimenzió amit nem látunk, de ott kell lennie máskülönben nincs értelme a gravitációnak. Mostanság úgy gondolok egyes térgörbület-hajláshosszra (vagy mi a helyes szó rá), mint az időre. Mert ha belegondolsz, miért lassul le annyira az idő feketelyukak közelében? Miért látod úgy, mintha nem mozogna beljebb az anyag. Hát a térgörbület meredeksége miatt. Szerintem egy igen komoly kapocs van a térgörbületek meredeksége, nagysága és az idő között. Szerintem az általunk nem látható dimenzió okozza az idő illúzióját.
2019. dec. 11. 08:31
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

"Azért durva belegondolni hogy van ez az egész másik dimenzió amit nem látunk, de ott kell lennie máskülönben nincs értelme a gravitációnak."

Nos, az én értelmezésemben is csupán akkor kezelhető a 3D tér görbülete, ha feltételezek egy negyedik tér (nem az idő) dimenziót, "amiben" görbül.

De lehet, hogy egy fizikus ezt megoldja enélkül, nem tudom. Lehet, hogy csak a vizualizációs képességem ide kevés.


"Mostanság úgy gondolok egyes térgörbület-hajláshosszra (vagy mi a helyes szó rá), mint az időre. Mert ha belegondolsz, miért lassul le annyira az idő feketelyukak közelében? Miért látod úgy, mintha nem mozogna beljebb az anyag. Hát a térgörbület meredeksége miatt."

Eegen, ez végül is a görbület mértékével arányos. De én nem merném ezt a térgörbület-idődilatáció összefüggést nagyon geometriai alapokon kezelni, vizualizálásra jó, de a fizikai matematikájához ez szerintem nem passzol.


"Szerintem egy igen komoly kapocs van a térgörbületek meredeksége, nagysága és az idő között."

A meredekség és nagyság szót itt nem telejsen tudom külön kezelni. Valószínűleg éppen azért, mert túlságosan geometriai a gondolkodásod ebben és fentebb írtam ,az valószínűleg itt nem helyes.


"Szerintem az általunk nem látható dimenzió okozza az idő illúzióját."

Hm, ezt nem tudom teljesen értelmezni.

2019. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pedig az idődilatáció mértéke éppen attól függ, hogy hol helyezkedsz el adott tömegközépponttól a másik emberhez képest. A tömegközéppont egyben a térgörbület "alja" is, nyilván azért gondolkodom geometriában, mert másképp nem lehet elképzelni, legalábbis én nem vagyok fizikus. Ebből a kapcsolatból írtam az idő illúzióját, hogy minél nagyobb egy adott térgörbület, annál lassabban telik az idő külső szemlélő szemszögéből, mert a görbület "hosszabb". Na, nehéz ezeket megérteni. De számodra meg nem telik lassabban. Ezért illúzió.
2019. dec. 11. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:

hat eleg erdekes az egesz analogiaja alapjaraton, nyilvan egy 2D-s vaszon csak 3D-ben tud "gorbulni es hajolni", de a teridot egyutt kell kezelni. A lefolyo szeru hasonlattal az a baj, hogy amig a kadban a viz folyamatosan kevesebb, igy egy rajta levo test elobb-utobb minden keppen beleer, a ter nem fogy el... vagymi

Az egesz erdekesseget reszecskek szintjen az okozza, h a higgs-bozon nem egy konkret reszecske, hanem maga a mozgas altal keltett hullam, ami "kozvetiti" a gravitaciot, ezert kell az egeszet korullatoan es okosan kezelni, valamint a relativitast belekeverni erdemes de plusz nehezseget ad az egeszhez.

2019. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!