Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől függ, hogy az égig...

Mitől függ, hogy az égig szálló vízgőz milyen felhőt (cirrus, cumulus, stratus stb. ) létrehozva csapódik ki?

Figyelt kérdés

Én csak addig jutottam, hogy a harmatpontot és a páratartalmat vetettem össze:

Tehát, minél kisebb a felszállt légtömeg páratartalma, annál alacsonyabb hőmérsékleten csapódik ki. Szóval kis páratartalmú légtömegnek nagyon magasra kell szállnia, hogy közel legyen a világűr hidegéhez, és ott ki tudjon csapódni? A nagy páratartalmú légtömegnek viszont nem kell a hideg világűrig feljutnia, mivel ő például már az 1000 méteres magasságban uralkodó hőmérsékleten is kicsapódik??


[link]



2019. dec. 18. 06:20
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Sok eltérő hőmérsékletű, páratartalmú légréteg lehetséges, sok magasságban.

És ezek az elkülönülő rétegek más irányokba is mozoghat, eltérő sebességekkel.

2019. dec. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"kis páratartalmú légtömegnek nagyon magasra kell szállnia, hogy közel legyen a világűr hidegéhez, és ott ki tudjon csapódni?"

Nagy magasságban már inkább a napsugárzás hatása dominál, szóval ha elég magasra jut, akkor lehet, hogy hamarabb fognak megforrni a páracseppek, mint kicsapódni. Persze attól is függ, nappal van vagy éjszaka.

12-15 km felett egyébként már nem nagyon vannak klasszikus értelemben vett felhők.


Hőmérséklet, nyomás és felhőtípusok a magasság függvényében:

[link]

[link]

[link]

2019. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!