Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy szekrénybe bezárt kancsó,...

G1919 kérdése:

Egy szekrénybe bezárt kancsó, teli vízzel körülbelül 2 év alatt elpárologhat? Az elmúlt 2 évben nem volt nyitva a szekrény, - a zár tönkrement - létezik, hogy ennek ellenére is elpárolgott a benne lévő víz?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elképzelhető. Leginkább a hőmérséklettől és páratartalomtól függ (és persze vízmennyiségtől), de amúgy igen, lehetséges.
2019. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Milyen térfogat?

Egy liter szerintem simán el tud menni egy év alatt, ha elég nagy a nyílt vízfelület, megfelelő a hőmérséklet és, a legfontosabb, hogy a magasabb páratartalom ki tud ürülni, szellőzni valahol, akár a szekrény faanyaga be tudja szívni és kint kiadni.

2019. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Szerintem simán, nyilván függ a körülményektől, de önmagában a szekrény nem hiszem hogy légmentesen zárna, így max lassítani tudja a folyamatot.
2019. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Olvastam, Almási(y) nevü felfedező elrejtett két kancsó vizet egy barlang mélyén. Pár év múlva mikor üldözték az akárkik bemenekült és az egyiket megtudta inni. A másik kancsó víz tönkrement. Ezzel túlélte a sivatagi üldözést.
2019. dec. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

"felfedező elrejtett két kancsó vizet egy barlang mélyén.".

És simán lehetséges is.

Csak ehhez szükséges a megfelelő hőmérséklet és hogy azon a hőmérsékleten a páratartalom közel 100% legyen. Ez barlangban előfordulhat, még akár a Szahara közepén is.

2019. dec. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!