Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elektromágneses hullámok...

Az elektromágneses hullámok rajzolásánál az E és B (ill. H) értékek időbeli szinusz görbéit miért rajzolják azonos fázisban? Szerintem 90 fokos fáziseltérésben kellene ábrázolni.

Figyelt kérdés

Nézetem fizikai magyarázata a következő egy rúdantennában!

Abban a pillanatban, amikor a töltések szétválasztódtak, az E értéke elérte a maximumát, de ebben a pillanatban az áramerősség értéke - és vele együtt a B és H értéke értéke - nulla. Ebből fakad a 90 fokos fáziseltérés.


Más megközelítés: egy ideális induktív tekercsben az áram és a feszültség fázishelyzete között 90 fokos az eltérés.



#fáziseltérés #EM hullámok
2019. dec. 23. 06:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja, és sok sikert az unokának! :)
2019. dec. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértéseket és a próbálkozásokat.

Majd még agyalok rajta.

2019. dec. 26. 05:23
 13/13 A kérdező kommentje:

Találtam egy animációt, ami hitelesen mutatja, hogy amikor az egyik görbe (pl. az E) értéke maximumon van, akkor a másik görbe (pl. a H) értéke éppen nulla. Ez tetszik. De érdekes módon itt is befagy a két görbe azonos fázisban. Miétr?


https://www.youtube.com/watch?v=wWipR51p9R4

2019. dec. 26. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!