Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberiség gyorsabban...

Az emberiség gyorsabban használja fel a földgázt mint amennyire a föld újra elő tudja állítani? Mikor fog elfogyni a föld földgázkészlete?

Figyelt kérdés
2019. dec. 30. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Nem a kőolajra gondolsz?


Már 50 éve is azt mondták, hogy a kőolajkészlet 50 évre elég.


De szerintem a földgáz is hasonlóan jellemezhető.

2019. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Az emberiség gyorsabban használja fel ... ?

Igen, milliószor gyorsabban (nagyságrendileg).

Mikor fog elfogyni ... ?

Teljesen? Soha. Maradni fog sok gazdaságosan nem kitermelhető készlet.

Legalább 50 évig elég lenne a mai fogyasztással, de várhatóan már hamarabb megszűnik a fűtési, energiatermelési célú felhasználása - ami a legnagyobb rész.

(Az olcsóbb, környezetkímélőbb energiatermelés miatt.)

1980-ban 48 évre, 2011-ben 58 évre becsülték a készleteket, és közben kétszeresére nőtt a fogyasztás.

[link]

[link]

2019. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EagleHUN ***** válasza:
64%

1) A kőolajra vonatkozó előrejelzések és a földgázra vonatkozó előrejelzések sosem fedték egymást, mivel azt már régen is tudták hogy gázból sokkal több áll rendelkezésre.


+ 1.5) A kőolajnál az a korábbi kb 50 éves jóslat ami 2030-2040 körülre tette a végét az csak a "konvencionális" készletekre vonatkozott.

A nem konvencionális palaolaj nem volt bele kalkulálva, ahogy bizonyos tenger mélység alatti nem konvencionális készletek sem. Ezekkel együtt az olajnak lehet még 100 éve, csak sokkal drágább kitermelés mellett!!! Azaz az olcsó üzemanyag korának vége lesz 2030-2040 körül mindenképpen!


2) A földgáznál is találtak hatalmas nem konvencionális (palagáz) készleteket illetve ha a tenger fenéki metánhidrát készleteket is bele számítják (ezt még senki nem is termeli jelenleg tudtommal) akkor még vagy 200 évig elmehet ekkora gázmennyiségről az egész emberiség.


Pont előző egyik linkjében van egy infó erről, ami csak és kizárólag az USA -ra vonatkoztatott:

"

A módszer az utóbbi 20 év alatt magas technikai színvonalra emelkedett úgy, hogy ma már hatalmas mennyiségű palagáz termelésére van lehetőség. A palagáz kiaknázási technológiájának gyors fejlődésével az USA reméli, hogy évtizedekig elkerülheti az energiabehozatalt: azt vélik, hogy ez az új energia 100 évre elég lesz számukra. "

Tehát saját palagázuk 100 évig elég nekik úgy hogy nem náluk vannak a legnagyobb készletek viszont az egyik legnagyobb fogyasztók.


3) Ha ezt mind elégeti az emberiség az elkövetkezendő 100-200 évben na az fog hatalmas problémákat okozni!

De ennyire azért nem drasztikus a helyzet mert a konvencionális gáz készletek azért kifogynak 2050 körül, és a palagáz a metánhidrát és nagy tengermélységben lévő gázmezők csak speciális technológiákkal drágán és nehezebben termelhetőek.

Ezt a piac be fogja árazni! Tehát az olcsó gáz kora is véget és a 2050 -es években!


4) Eddigi pontokból jól látható hogy nem a készletek kifogyása lesz a gond, hanem ha nem kezd az emberiség nagy része átállni másra rohamtempóban. Van rá 15-20- de maximum 35-40 évünk! Gyorsan eltelik ám az!


A mai áremelkedések semmik ahhoz képest amit majd akkor lehet tapasztalni, aki addig nem állt át másra "megszívja" keményen! Nem a készlet fogy el, hanem az ára lesz akkora hogy nehezen fogja az átlagember megfizetni, vagy inkább sehogy. A gazdagoknak nem lesz ilyen gondjuk. :-O


5) És akkor itt vissza is térhetünk az elejére a dolognak.

Mert a fenti értékek a jelenlegi fogyasztással és annak éves növekedésével voltak csak igazak!

Tehát a földgáz 200év és kőolaj 100év készlet csak így értendő.

Ha az emberiség elkezd átállni másra azaz csökkenti a fogyasztását ezekből, ezek az értékek még nőhetnek is.

Ha pedig 40 év múlva mégis bebicsaklik az egész a fennmaradó készletek a rendkívül alacsony fogyasztások mellett még akár 500 évre is elegendőek lesznek.

Csak te kedves olvasó ennek már sok hasznát saját részedre nem fogod akkor már venni.

Csak néhány ipari cég és a gazdagok.


6) Végkövetkeztetés:

Egy átlag ember 30 legkésőbb 50 év múlva nem fog használni:

- Dízelt , benzint, fűtőolajat, földgázt...

Nem azért mert nincs hanem mert nem tudja megfizetni!!!


7) Szén van még a világon vagy 300 évnyi. Na de itt is az a gond ha elhasználjuk akkor öngólt lövünk!


8) Nem igazán választhatsz mást mint átállni megújulókra!

Semmi másnak nincsen esélye gazdaságilag hosszú távon és környezet kíméleti szempontból sem!


9) Magyarország (jelenlegi kormányunk által) a lehető legrosszabb úton halad jelenleg, nem az átállás felé amit egész Európa tesz éppen hanem még vissza is léptünk kicsit. Ez nagyon nagy baj hosszú távon! Lásd szélturbinastop. Nem túl hatékony napelem rendszerek telepítgetése amivel nagy területet fednek le a természet és a mezőgazdaság elől gyakorlatilag feketére vagyis hő és fényelnyelő albedójúra. A lakosság korlátozása ilyen téren...

2019. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

"mint amennyire a föld újra elő tudja állítani"

Nincs újra termelődés (legalábbis számottevő mértékben)! Ma a föld alá kerülő szerves anyagok lebomlanak (igen, elképzelhető olyan szituáció, ahol ez mégsem megy végbe, de ez inkább elméleti jelentőségű). Régen ez nem történt meg, mert a talajban nem voltak még lebontást végző baktériumok.

2019. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EagleHUN ***** válasza:

#4 Ez csak a szénképződés nagy részére volt igaz.

Addig amíg a gombák "meg nem tanulták" lebontani a lignint, kb 30 millió éve.


A földgáz mocsarakban képződött és képződik ma is. Illetve a másik mód a tengerbe ömlő folyók szerves anyagának bomlásterméke a metán ami elég mélyen és elég hidegben metán-hidráttá "fagy ki" ami aztán eltemetődik.


A baktériumok meg a többsejtű élet megjelenése előtt majd 3 milliárd éven át uralták a földet és mindenütt ott voltak már akkor is, a föld alatt is. Ők mindent le tudnak bontani ha nem túl cudarok a körülmények.

2019. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az abiogén kőolaj elméletek szerint elképzelhetőek rendhagyó, nem-szerves eredetű szénhidrogén telepek. Tulajdonképpen az, hogy számos égitesten (aszteroidákon, esetleg bolygókon is) találnak metánt már igazolja is ennek az elméletnek a helytállóságát. Az már más kérdés, hogy a Földön még nem találtunk ilyen gazdaságosan kitermelhető készleteket, de az is igaz, hogy egyelőre nem is nagyon kerestük. Ha ránéz az ember fia a térképre még mindig csak a könnyen kiaknázható területeken, főleg tektonikus lemezek határain furkáltuk meg a bolygó felszínét.

Persze nem kell komolyan venni minden sci-fi-t, valószínűleg nincsenek kőolaj óceánok a jelenlegi technikai korlát által elérhető rétegek alatt, már csak azért sem, mert kőolajat általában csak 4-5000 méteres mélységig szoktak találni. A nyomás és a mélyben növekvő hőmérséklet okán ennél lentebb csak gáznemű formában vannak jelen a szénhidrogének, főleg földgáz formájában.

Hogy meddig elég? Nos - ilyen találgatásokba senki nem bocsátkozik szívesen, ugyanakkor az elég beszédes, hogy a földgáz jelenleg leginkább a kőolajtermelés értéktelen mellékterméke, a bányászat szemétként, kéretlen problémaforrásként kezeli. A fellendülésben levő amcsi palaolajmezőkön idén több földgázt fáklyáztak el*, mint Magyarország egész éves gázfogyasztása. Annyira jelentéktelen az ára a kőolajhoz viszonyítva, hogy nem érte meg lehajolni nekik azért a pár millió köbméterért - szerintem ez elég beszédes.


*fáklyázás az, amikor látod az olajkút tetején való égő lángot. Az földgáz, amit helyben eltüzelnek, ezt általában biztonsági okokból, nyomáscsökkentés miatt teszik, vagy csak egyszerűen nem éri meg civilizációtól távoli területekre kivezetni a földgáz gyűjtő vezetéket.

2019. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!