Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ez a cikk kamu...

Szerintetek ez a cikk kamu vagy sem?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a germanium amit ír, hogyan tudja megmutatni a sugárzást? Mert azt nem tudom mi a tudományos magyarázata ennek.

Illetve a fő kérdés az hogy ez az egész kamu vagy sem?



2020. jan. 4. 01:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A cikk nem kamu, azaz működik.

A kérdésedből ítélve te a nulláról indúlsz ennek a megértésében. Szerintem nézzél utána a kristály detektoros rádiónak. (detektoros rádió)

Minden infó megvan róla a neten.Ha azt érted akkor ezt is érteni fogod.

2020. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ez nem cikk, hanem egy webshop termék és a leírása, amúgy miért ne működhetne. Ott van, írja is. A germániumon áthaladva a rádióhullám elektronokat szabadít fel, egyszerűen szólva, vagyis egy reakció keletkezik. Így világít a led.


Nekem inkább a dózisok behatárolása az ami hiányzik, mert egy mérőműszeren vannak numerikus számok is, amikkel jelzi az akármi mértékét. Itt meg ha jól vettem ki csak annyi, hogy világít és kész. Csak mennyit is jelent az, hogy világít?


Gondolom érted? Kimutattunk valamit, ami kimutatható, itt éppen egy mobil rádióhullámait. Csak ez nem ad támpontot arra, hogy ez káros vagy sem, és a hullám numerikus mértékére sem.


Csak arra jó, hogy megállapítsuk, hogy a mobil működik, mert adja a hullámokat, de ezt többnyire egyébként is tudjuk, mert a mobiltelefonok ilyenek. Szóval nem értem mire lenne ez jó?

2020. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Működik.


- Az üvegtestű diódák tűs diódák és így egy detektoros rádió vevő működési elvével egyezik meg.

- Az hogy germánium csak annyiból jó hogy kisebb feszültségre is kinyitnak mint a szilícium.

- A panelen amire forrasztva lettek kell lennie kimaratva valamiféle tekercsnek, a diódák záró irányban képzik a kapacitást.(Vagy a lábak hossza az induktivitás?)

- Valahogy így épül fel a rezgőköre. (Mert az kell hogy legyen!!! Anélkül nem működik!)

Jó lett volna a kapcsolási rajzát is látni.

- Csak feltételezem sorba lettek kötve és így tudják "kinyitni" és üzemeltetni a szilícium alapú ledet.


- Ez az eszköz csak egy detektor és nem mérő műszer, ráadásul a detektálási távolsága is kicsi és a kivitelezés paramétereitől is erősen függ: (pl: milyen hosszú lábat hagytál a diódáknak, mekkora és milyen forrasztásokat csináltál, milyen szögben állnak egymáshoz képest stb...)

- Nem mérő műszer mert nincs érték kijelzés, nincs referencia, semmi ilyesmi...


De ha csak közelről működik és csak detektál, akkor mire is jó?

2020. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megmutatja hogy sugárzik a cucc.

Ott az oldalon vannak ilyen általul árult telefontokok, melyek védik a sugárzástól.

Nem tudom érdemes e venni ilyet.

Vagy csak megvenni a tokot és ennyi?


Bár engem az is érdekelne, hogy a lakásban hol találok még olyan dolgot ami sugároz.

2020. jan. 4. 20:11
 5/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Csak ez a "sugároz" biztosan nem fog ártani sem neked sem másnak!

Azt is megmondom miért nem.

Van ugye az elektromágneses spektrum:

[link]


Ahol a frekvencia és a hullámhossz fordítottan arányos egymással, ezt sokan tudják.

Azt kevesebben hogy minél nagyobb frekvenciáról beszélünk az egyes fotonok energiája annál nagyobb.

És ez nem összekeverendő az intenzitással.


Az UV a Röntgen és a Gamma sugárzások ionizáló sugárzások és azok valóban veszélyesek.

Frekvenciájukban a látható fény (kék színe) fölötti tartományban helyezkednek el. (Nagyon rövid a hullámhosszuk.)


Ezek azért ionizáló sugárzások mert a fotonjaik energiája elektronokat tud leszakítani atomokról (ionizál), illetve ez által kémiai kötéseket képesek szétbontani. (Szabad gyökök keletkeznek, károsodik a DNS stb.)


Amiről viszont szó van a mobil telefon elektromágneses hullámai! Na ezek jóval a látható fény sőt az infravörös és a mikrohullámú tartomány alatt helyezkednek el.

Elég nagy a hullámhosszuk jóval nagyobb a látható fényénél. Azaz kisebb a fotonok energiája is.

Ennél fogva nem képesek ionizálásra sem!


Sőt ilyen szempontból még a mikrohullámok sem!

A mikrosütő azért melegít hatékonyan mert a vízmolekulák méretére van hangolva a frekvenciája.

De az is maximum égethet, csak akkor ha beledugod a fejed. ami nem túl valószínű. Van egy csomó ezt megakadályozó biztonsági rendszer benne.


Más kérdés az intenzitás. Igen az lehet veszélyes.

És független a frekvenciától / hullámhossztól!

Igen tudunk akkora teljesítményű infralámpát építeni ami halálra égetne bárkit.

Lehetne akkora teljesítményű mobiladót is építeni hogy ha mellé állsz akkor megégsz.


De a mobiltelefonok konkrétan milliwattosak.

Frekvenciájuk messze áll a vízmolekulák frekvenciájától is! A fénytől meg az afeletti ionizáló sugárzásoktól meg aztán tényleg nagyon messze van!


Nemrég felmerült hogy az 5G öli a méheket és egyéb rovarokat.

Sajnos ebben lehet igazság mert maga a mobil adó azért már pár 100 watton sugároz antennánként! Ha sok van egymás mellett annak melegítési teljesítménye bizony elegendő lehet hogy a közelben lévő kicsi és ezáltal kevés folyadékot tartalmazó rovart igen hamar felmelegítse és ezáltal megölje.

Nem tudom erre lesz -e megoldás.

Ha más nem akkor drasztikus lépéssel le kell kapcsolni!


És most egy érdekesség:

A régebben használt CRT (képcsöves) televíziókban egy elektronnyalábot lőttek a nézővel szemben ami viszont egy fémrácson és a közte lévő fluoreszcens pontokon fennakadva generálta a képet.

Na meg a röntgen sugárzást!!! Merthogy a röntgencsövek is így működnek. És a CRT TV -k nek bizony kismértékű de mérhető röntgensugárzása volt (ellenben a maiakkal).


Totál érdekes hogy mindenki leste egész nap (sokan azért tudtak is róla hogy káros) és senkinek nem volt ezzel gondja.

(Sőt még bajuk sem lett pedig 1 év alatt azért néhány mellkasröntgennyit begyűjtött ám mindenki ebből. Mégsem okozott félelmet hogy mást pl hosszú távon masszív tv nézőnél rákot esetleg igen azt meg már nem tudjuk meg soha. Legalábbis rámutatni nem lehet hogy no attól volt.)


Szóval a néhány milliwattos rádiójelekkel azzal néhány ember szerint gond van.

Maradjunk annyiban hogy rákot okozó és egyéb hasonló "sugárzó" hatásait rengeteg kísérletezés ellenére sem sikerült ezeknek kimutatni, pedig pár évtizede már kutatják.

(Egyes kísérletekben a mobilnál több 1000 szeres teljesítménnyel adtak élőállatoknak pl.)


De itt fentebb leírtam hogy ez nem is volt várható, mert nem tud ionizálni akármekkora erővel (akár kilowattal) is adnának belőle akkor sem tud ilyen formán ártani.


Szóval már maga a "sugárzás" kifejezés is megtévesztő mert rögtön mindenki a radioaktivitásra gondol, pedig az meg teljesen más természetű dolog, (a röntgenen és gammán kívül) nincs köze ezekhez.


És még egy érdekesség:

Több 100 kommunikációs műhold lövi az egész bolygó felületét a legkülönfélébb mobilhoz hasonlatos jelekkel évtizedek óta! Egyenként nem nagy teljesítmény.

De együttesen már igen egy négyzet centiméternyi felületre nézve is nagyobb az értéke mint 1db mobiltelefon közvetlen közelében és ez viszont mindenütt ott van!


Bocs hogy így kikeltem magamból.

Csak oda akartam kilyukadni teljesen fölösleges detektálnod is! Ha nem használnál mobilt akkor is ott van a műholdakból meg sok egyéb berendezésből a teljes rádió spektrumban.

2020. jan. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú és tartalmas választ, jobban beleásom magam a témába.
2020. jan. 5. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A cikk nem kamu, de tartalmaz egy vaskos tévedést.

De először ismerkedjünk meg az eszköz 100 éves ősével:


[link]


Valamikor vizsgálótekercsnek hívták, és jóval szerényebb képességű volt.

Nézzük meg az 1SS86 dióda adatlapját:


[link]

[link]


Szó sincs germániumról, ez egy speciális SZILÍCIUM anyagú Schottky dióda. Jellemző tulajdonsága az igen kicsi max. 0,85 pF-os kapacitás, ami alkalmassá teszi a nagyfrekvenciás alkalmazásra.

A következő kérdések merülnek fel:

- A LED maga is dióda, magában miért nem működik?

- Működik az, csak jóval alacsonyabb frekvencián. A mobiltelefonok 1 gigahertz körül dolgoznak, oda már túl nagy egy LED kapacitása. Ezért kell számára nagyfrekvenciás diódákkal egyenirányítani a kakaót.

- Miért építettek be a készülékbe 7 darab 1SS86-os diódát, mikor hídba kapcsolva 4 darab is elég volna?

- Kutykurutty! Nem értek én az időmértékes verseléshez. - Mondta a kecskebéka, és a további nehéz kérdések elől felmászott egy fűzfára. (XD)

2020. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!