Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha Ausztrália teljesen elég,...

Ha Ausztrália teljesen elég, hogyan befolyásolja az éghajlati öveket, tengeráramlásokat, globális felmelegedést?

Figyelt kérdés

Nem követem a klímakatasztrófával kapcsolatos híreket. Nemrég olvastam, hogy nagy ütemben ég ausztrália kontinense [link] félek, hogy elég teljesen, lassan de biztosan.


Amennyiben majdnem teljesen eltűnne ausztrália mennyiben fogja változtatni a tengerszintet, tengeráramlatokat, éghajlati öveket és úgy összességében milyen hatása lesz a globális felmelegedés nevű természeti katasztrófához?


2020. jan. 9. 19:45
1 2
 1/15 dellfil ***** válasza:
100%

Orvos látott már?

Most komolyan. Magadnál vagy?

"Nemrég olvastam, hogy nagy ütemben ég ausztrália kontinense..."

Mi van?!

"Amennyiben majdnem teljesen eltűnne ausztrália mennyiben fogja változtatni a tengerszintet, tengeráramlatokat, éghajlati öveket és úgy összességében milyen hatása lesz a globális felmelegedés nevű természeti katasztrófához?"

És ezt el is hiszed? Mármint, hogy ég Ausztrália, mint kontinens. Ne már...

A cikk borzalmasan gagyi bulvár, de ír ilyet is:

"A médiában sok helyen úgy osztják tovább az alábbi képet, mintha a NASA által készített fotó lenne az űrből – pedig ez egyáltalán nem igaz, ami még nem jelenti azt, hogy az illusztráció kevésbé lenne ijesztő."

És:

"Hearsey egyébként egy olyan profi képalkotó, aki fényképezésre, retusálásra és kreatív képalkotásra szakosodott – a kép kétségkívül a képalkotási tehetségét dicséri, nem véletlen, hogy annyian azt hitték, egy valódi fotóról van szó."


Amúgy nincs további hozzáfűzni valóm. Bakker, ilyet...


dellfil

2020. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 dellfil ***** válasza:
100%

Első felindulásomban elfelejtettem ezt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Légyszíves ne haragudj, (nagyon :) de totál kiakasztott a kérdésed. Bocsánat, ha túl nyers lettem volna... de... nem tudom mit mondjak. :)


dellfil

2020. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

"Nem követem a klímakatasztrófával kapcsolatos híreket. "

Nem, nincs klímakatasztrófa.

Az csak egy politikai hívószó.


Ha katasztrófa lenne, az radikális intézkedéseket igényelne - szóval például nem járhatnál belsőégésű autóval, jegyre vehetnél vizet/marhahúst, bezárnák az összes fosszilis tüzelőanyagot használó erőművet, stb... - de nincs.


"Nemrég olvastam, hogy nagy ütemben ég ausztrália kontinense"

Kis hazánk szempontjából nagy terület ég, de nem a teljes ausztrál kontinens.

Az utóbbi 1 héten tűzzel érintett területek:

[link]

[link]

2020. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Amennyiben majdnem teljesen eltűnne ausztrália"

Trollkérdés? Gondolod, hogy elég, mint egy tutaj, és törölni kell a térképekről? :)))

A globális felmelegedést és a tengerszintet ez nem érinti. (A felmelegedés miatti klímaváltozás esetleg oka, de nem következénye a tüzeknek.)

Ausztráliában pedig nem klímakatasztrófa van, hanem egy fajta természeti katasztrófa, olyan mint a földrengés vagy a cunami. Persze súlyos a helyzet, de azért ne keverjük a dolgokat.

Remélem még megkérdezed párszor ugyanezt, hátha valaki egyszer viccesnek találja.

2020. jan. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ausztrália cirka hatmillió négyzetkilométer és ebből óriási területet, olyan százezer négyzetkilométert érintett a tűzvész.

Az kb 1,66% érintettség, így hát korántsem ég az egész kontinens, az messze van, persze azért ez is döbbenetesen nagy terület.

2020. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
# 5 Hát azért ez így is kellően félelmetes hogy Ausztrália teljes területének 1,6%-a ég és a tűz folyamatosan terjed!
2020. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem ég az mind, hiszen ez nagyjából Magyarországnyi terület és ahol a tűz már felégette amit felégethetett, ott már nyilván régen kialudt.

Valahol a peremén ég elég sok helyen, talán százharmincat mondtak, ha jól emlékszem.

2020. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 dellfil ***** válasza:

Hé! megnéztétek a #3-as által belinkelt cuccot?

Nagyon jó! Nézzétek meg rajta Magyarországot valós időben... :DDD


dellfil


Ps.: Amúgy meg Afrika egyenlítői zónája már por és hamu... :DDDD

2020. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TappancsMancs ***** válasza:
56%
Bozóttüzek azok rendszeresen vannak Ausztráliában, Afrikában és az amazonaszi esőerdőben is. Bár a mostani ausztráliai tűz a szokásosnál nagyobb volt és emberéleteket is követelt, de kb 10 évente van ott valami ilyen mértékű. Gyakorlatilag ennyi. A mostaniban emberek is meghaltak és az anyagi kár is nagy, de szó sincs arról, hogy leégne az egész ausztráliai természet.
2020. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TappancsMancs ***** válasza:
56%
Bizony delfill jól mondja. A térképen látható a világszerte jelenlévő természeti tüzek mennyisége amiből a média kedve szerint válogat és abból lesz a hír.
2020. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!