Úgy tudom eléggé érződik. Volt egy környezetvédelem tárgyam, ott azt mesélte a tanár, hogy ő volt ott és napközben csak napvédő krémmel bekenve lehetett mászkálni. Nem vette annyira komolyan, kiment anélkül és fél óra alatt annyira le égett a keze, hogy hámlott. A kisgyerekek arra vannak nevelve, hogy megfelelő védőfelszerelés nélkül ne menjenek ki, mint pl. jó minőségű napszemüveg, megfelelő ruházat. Szóval nem tűnik túl barátságosnak. Viszont én is úgy tudom, hogy elkezdett javulni a helyzet, de igazán jelentős változáshoz évtizedek kellenek még.
2016. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/4 goaus válasza:
Jó példa, tavaly februárban mentünk ki. A helyszín adelaide tengerpartja, hőmérséklet olyan 35 fok, a strand tök üres, ugyanis mindenki a molok alatti árnyékba menekült. Brutálisan érezni ahogy éget a nap, nem hasonlítható össze pl a magyar nyári napsütéssel.
2016. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 anonim válasza:
Az ózonréteg vékonyodása valamivel erősebben érinti őket, mint a globális átlag, de ha magára az antarktiszi ózonlyukra gondolsz, az leginkább a sarkvidéki régiókra korlátozódik.
A kilátások jók. Az ózonréteg pusztulása azon kevés problémához tartozik, ami megoldása érdekében az emberiség sikerrel fogott össze (Montreali egyezmény). Jelenleg az ózonréteg már a vastagodás stádiumában van, az előrejelzések szerint valamikor a 21. század második felében befejeződik a helyreállás.
Egyébként Ausztráliában alapból is nagyon erős az UV-sugárzás (is). Nyáron az UV-index napi maximuma Melbourne környékén jellemzően 11-12, az északi partvidéken pedig 14-15 között van.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!