Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ammónium nitrát vizes...

Ha az ammónium nitrát vizes lessz, azt ki lehet házi körülmények között száritani?

Figyelt kérdés
Mivel elég higroszkópus, azt tudom hogy 170 fokon megolvad és 210 celsiuson elbomlik. Azt nem tudom hogy 100 -120 fokon való hevítéssel ki lehet-e szárítani.Vagy alacsonyabb hőmérsékleten való szárításnál nem szívja meg magát újból vízzel.

2020. jan. 15. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi van belőle?

Az elv egyszerű, egy jól záródó edényben mellé teszel egy még nála is nedvszívóbb anyagot. Laborban így néz ki:


[link]


Házi körülmények között egy dunsztosüveggel, és némi leleménnyel lehet megoldani.

Az exszikkátor szárító töltete nemcsak szilikagél lehet, pl. foszfor-pentoxid, vagy kalcium-klorid is.

Házi körülmények között kalcium-klorid a legkönnyebben elérhető. Ez egy világos szürke anyag, ami levegőn elfolyósodik.

Izzítással könnyen regenerálható, nem robban, csak vörösizzás fölött bomlik.

2020. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És sütőben 110 celsiuson nem lehet vagy nem tanácsos?
2020. jan. 15. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a biztonságosabb megoldást javasoltam. Sütő, és sütő közt jó nagy különbség van. Van olyan amelynek durván egyenetlen a hőmérséklete.

*

Ha mindenképpen gázsütőben akarsz szárítani, melegíts föl néhány téglát (~ 120°C).

Majd a sütőt kikapcsolva (!), az égéstermékeket kiszellőztetve ( Vízgőz!), kezdhetsz szárítani a maradék hővel.

*

Igen, a kiszárított ammónium-nitrát újra megszívja magát vízgőzzel ha teheti.

Az exszikkátor további előnye, hogy abban tarthatod tűzijáték rakétákat.

*

Ha egy 5 literes oldalára fordítasz, állványt kell csinálnod hozzá, hogy el ne guruljon. Viszont kényelmesebben lehet benne pakolászni.

2020. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!