Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy valaminek a...

Lehetséges hogy valaminek a hossza negatív legyen?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap olvastam egy cikket amiben lehetséges elméleti űrutazáshoz használatos meghajtó rendszereket vesézték a cikket nem találtam, de emlékszem hogy valamilyen dimenziós hajtóműről volt szó vagy valami hasonlóról (sorry). Amiben arról volt szó hogy igazólják hogy ez lehetséges akkor feltételeznünk kell jogy van úgy mint energiából is, hosszból is negatív hossz, amiben van logika de elég nehéz elképzelni hogy valaminek a hossza negatív legyen. Szóval a kérdésem a következő, az elméleti fizika jelenlegi állása szerint lehetséges e hogy egy testnek a hossza negatív legyen( előre is bocsánat a pontatlanságaimért, valamint ha hülyeséget írtam volna)?

2020. jan. 15. 09:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

" ...Más: ha egy 3 dimenziós testet 180 fokkal elforgatsz 4 dimenzióban egy sík körül, a test tükörképét kapod, szóval a vekkerórán tükörírással lesznek a számok és ellenkező irányban fog járni stb..."


Bakker ... Elképzelni nem tudtam hogy honnan szednek ezek ilyen órát. Most már tudom ... Átforgatták a 4. dimenzióban ;)



[link]


maci

2020. jan. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 dellfil ***** válasza:

"Ez a párkeltés nem olyan, mint amilyet fizikai kísérleteinkben megszoktunk, ahol van elég energia: itt a pár összenergiája zérus, ami azt eredményezi, hogy az antirészecskéknek negatív energiájúaknak kell lenniük, ezért partnerüktől nem távolodhatnak nagyon el. A fekete lyuk környékén azonban a nagy gravitációs energia miatt nagyon nagy lesz a részecskék energiája, és így bekövetkezhet, hogy a pozitív energiájú részecske el tud távolodni a fekete lyuktól, miközben a negatív energiájú partnere beleesik abba."

És így folytatja:

"A kilépő részek sugárzását nevezik Hawking-sugárzásnak."

De mi kell még?

"A lyukba beleesett részecske a sűrű rendszerben azonnal talál ugyanolyan kvantumszámokkal jellemezhető partnert, mint az eltávozott párja volt, és azzal egyesülve megsemmisülnek. A következmény az, hogy a fekete lyuk energiája az eltávozott részecskével csökken. A nagy lyukak sokkal lassúbb ütemben vesztik el az energiájukat, mint a kisebbek. Egy egykilós, azaz 10^−27 méter (ejtsd: tíz a mínusz huszonhetediken méter) sugarú fekete lyuk anyaga 10^−21 másodperc (ejtsd: tíz a mínusz huszonegyediken másodperc) alatt teljesen eltűnik."


[link]


Mindez a Wikipédia. Hmmm. Móric-e vagy sem. Én NEM dönthetem el. Nem vagyok fizikus, top fuel matekkal ellátva... :DD


[link]


[link]


A kfki a KFKI-t jelenti. Központi Fizikai Kutató Intézet... :D


dellfil


P.s.: "A tekintélyre hivatkozás érvelési hiba."

De hozzá tenném: Olyan jó... :DDDDD

2020. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Wadmalac ***** válasza:

#11:

Bakker, ez az óra nekem KELL.

:D


#12:

A Hawking-sugárzást amúgy kicsit nem értem, utána fogok nézni pontosabban valahol, nem a Wikin, mert nekem ez sántít (de lehet, hogy itt is fel tud világítani valaki).


Mi az elmélet?

A virtuális plusz-mínusz részecske pár pozitív tagja elszáll, negatív beesik, ezzel csökken a tömeg.

Nos, a bajom az, hogy mitől esik be a párokból több negatív, mint pozitív, ahhoz, hogy csökkenő mérleg legyen, ugyebár az 50-50 % beesési valószínűség nem jó.

Főleg azért nem értem, mert tudtommla a negatív energiájú virt. részecske negatív tömeget is jelent, tehát a fekete lyuk gravitációja éppen kifelé gyorsítaná és a pozitív esne be.

Ezzel meg a fekete lyuk tömege éppen hogy jobban nőne, mint amennyit az elnyelt anyag okoz.


Hawking nem volt hülye, szóval tutira nekem nem tiszta valami, de nem tudom, hogy hol hibás a gondolatmenetem.

2020. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek: a negatív hossz a 4 dimenziós vektorokkal az invariáns távolságnégyzetre gondolsz szerintem. Ami definíció szerint s^2=(ct)^2-r^2, ha t=0, akkor ez lehet negatív is, de a valós távolság az az r^2, ami mindig pozitív. Ezzel tudunk specrelben könnyen dolgozni. Ha két eseménynél s^2>0, akkor a két pont időben van elválasztva, ha s^2<0, akkor pedig térben.
2021. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!