Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberiség bélgáz eresztése...

Az emberiség bélgáz eresztése mennyire járul hozzá a globális felmelegéshez? Lehet ez az oka?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről az új trendi témáról a klímakatasztrófáról. Mennyire rossz, hogy elpusztúl a föld miatta. Barátom szerint ezt mi okozzuk. A bélszélnek nagyon magas az üvegházhatást okozó tartalma. Azt hiszem CO,CO2 van benne sok.


Az emberiség nagyon sokat növekedett létszámban, főleg itt az ázsiai, afrikai kontinensre gondolok. Habár ők nem esznek olyan sokat mint mi. Nem akkora a CO2 kibocsájtásuk. Arra gondoltunk megszámoljuk mennyi CO2-ot bocsájtunk ki. és ennek mennyire van hatása a klímakatasztrófára. A tudósok ilyen számolásokat nem végeztek ? Lehet hogy igazából a bélgáz tehet mindenről?


2020. jan. 16. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
:DDDDDD
2020. jan. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszem CO,CO2 van benne sok."

Szerintem a metánra gondolsz. Szén-dioxid is van benne, de az semmi, már ha a bélben képződő részéről van szó.

A metán nem a fő üvegházhatású gáz.

[link]

A metánkibocsátás kb. 25%-a bélgáz.

[link]

Egyébként a bélgázok nagy része is a kérődző háziállatokból származik, nem az emberekből.

[link]

+

[link]

2020. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

"A metán nem a fő üvegházhatású gáz."

Nem a legnagyobb a KIBOCSÁJTÁSA.


Globális felmelegedési kapacitása viszont a metánnak magasabb:

[link]

2020. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

"Nem a legnagyobb a KIBOCSÁJTÁSA"

Igen, köszönöm, rosszul fogalmaztam.

2020. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Wadmalac ***** válasza:
76%

"Globális felmelegedési kapacitása viszont a metánnak magasabb"

Hát olyan laza harmincszor erősebb üvegházgáz, mint a CO2.


De tényleg sem az emberi bélgáz CO2, sem CH4 összetevője a mérvadók az üvegházhatásban.

Nem mondom, hogy teljesen értelmetlen lenne csökkenteni, de hogyan?

Én speckó nem szívesen hordanék katalizátort és elszívót a gatyámban.



"az ázsiai, afrikai kontinensre gondolok. Habár ők nem esznek olyan sokat mint mi. Nem akkora a CO2 kibocsájtásuk"

Ezen kénytelen voltam én is vigyorogni. :D

Empirikus módszerrel szerintem mindenki ellenőrizte már, hogy a bélgáz-keletkezés nem mutat lineáris összefüggést a bevitt ételmennyiséggel, viszont szignifikáns eltérések mutatkoznak a bevitt élelmiszer fajtája szerint, illetve személyenként is erősen eltérhet. :D


Szóval én nem vennék rá mérget, hogy a lufi/fő mennyiségben ott kevesebb a termelés.

És még valami.

Ázsiában qva sokan vannak, és sok kicsi puki sokra megy. :D



Amúgy fontos: ne egyél kenguruhúst. Állítólag az borzalmas mennyiségű üvegház- és ózongyilkos gázt produkál.

2020. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

"Én speckó nem szívesen hordanék katalizátort és elszívót a gatyámban."

Micsoda?? Parafadugó! :))


Különben is feleződik a létszám, mert a lányok nem pukiznak. Vagy legalábbis jobban titkolják. :)))

2020. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Töröltesd az adminokkal a kérdésedet, mert ha ez véletlenül eljut a törvényhozókig, bevetetik majd a fingadót.
2020. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Én speckó nem szívesen hordanék katalizátort és elszívót a gatyámban."


Nem is a gatyában a végbélben kellene hordani a 100% -os gyűjtés érdekében. Ez egyértelműen kellemetlen szóval csatlakozom hogy ne legyen ilyen!

:D

2020. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kérdésre rátérve:

A metán kibocsájtás ugyan valóban mennyiségileg kisebb viszont az üvegház hatása nagyobb így nagyobb hatása is van mint a CO2 -nek.

Viszont a metán a légkörben viszonylag gyorsan lebomlik.


De van másik gáz a kén hexafluorid ami viszont extrém üvegházhatású a metánnak is több ezerszerese emellett az élettartama is több 1000 szerese, extrém hosszú élettartamú!

Így a relative kis kibocsájtott mennyiség ellenére egyre nagyobb a hatása és ez idővel csak nőni fog, mivel felhalmozódik a légkörben. (Nem mellesleg ezen tulajdonságai és sűrűsége ideális terraformáló gázzá teszi!)

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez az a tipikus gáz amire azt kell mondjuk "ebbűl még baj lesz".


A lényeg hogy nem a pukink fog végezni velünk ez biztos.

A teheneinké is csak hozzájárul de csak egy kicsit.

2020. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"bevetetik majd a fingadót"

Erre nincs valami kvóta? Csak akkor nem szűrő kell, hanem mérőóra. :)

2020. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!