Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Döglött Patkányszag káros a...

Döglött Patkányszag káros a szaglása a szervezetre?

Figyelt kérdés
döglött patkányszag káros ha az ember szagolja?

2020. febr. 16. 18:14
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
19%

Lehetséges, de ez bármilyen más tetem esetén is ugyanúgy lehetséges. Létezik olyan fertőtlenítő krém amit például orr alá kell kenni, és belégzés közben fertőtleníti a levegőt, illetve fertőtlenítős levegőt szív be általa az ember. Olyankor használják, amikor kimondottan erős és biztos fertőzésre még nincs gyanú, de adott esetben már lehetséges. Akár rendőrség is amikor egy régi tetemet talál.


A lényeg az, hogy egy tetemnél ami a tetemben keletkezik, elszaporodik, az a körülötte lévő levegőbe is bejut és terjed. Ha nagyon régi jobb vigyázni, de a valószínűségit nem ismerem, szóval lehet, hogy ritka a veszély ilyen esetben.

2020. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1, Erre tudsz valami linket adni?


Esetleg szag elnyomására jó egy erős mentolos cucc, hogy ne hányd le a tetemet... de kötve hiszem hogy fertőtlenítené a levegőt.


N95-ös vagy FFP3-as maszk, félálarc vagy teljesálarc (gázálarc) különféle szénszűrős betétekkel biológiai és vegyi veszélyek ellen.

2020. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem a gipszkarton mögött döglött meg?
2020. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy nem a szag döglött meg.

Elvileg maga a szag nem fertőző, de ami még közben terjed a levegőben, az már lehet.

2020. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

- A szaga nem fertőző egyetlen dögnek sem.


- Mindegy hogy milyen dög, patkány vagy bármi egyéb.


- A dögből kifolyó lé illetve a róla elszálló rovarok lehetnek veszélyforrások!


- Orr alá kent cucc nem fertőtlenítő volt sosem hanem a szag elnyomására való, legtöbbször mentholos.

2020. febr. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Ööö, én is úgy tudom, az az orr alá kenős cucc nem fertőzés, hanem instant sugárban hányás ellen van.


Belégzett levegő fertőtlenítéshez egy orr alá kent cucc biztosan nem elég. Még maszkból sincs nagyon 100%-os.

Arra van a jófajta frisslevegős ruha, kis túlnyomásra fújva.

Ott spec nem kell szagolni semmit, max magadat.

2020. febr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Aha jól van, eltájoltam. Okés.
2020. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!