Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan erős mágnes...

Létezik olyan erős mágnes vagy lehetséges megalkotni, amely erejénél fogva káros az élő szervezetre?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen jellegű károkat okoz a sejtben vagy a szervezetben? Mi az általa okozott pusztítás hatásmechanizmusa? És nagyjából mekkora lenne egy mágnes, mekkora erőt fejtene ki, hány Tesla erősségű mezőt generálna?

2016. febr. 16. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Nemhinném.
2016. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Hát, elméletileg nincs akadálya, hogy olyan erős mágnes is létezik, amely képes kiszakítani az emberben lévő vas és egyéb mágnesezhető fém részecskéket, amennyiben az ember közelében van. Ez esetben a hemoglobinban és egyéb helyeken található vasrészecskéket egyszerűen kiszakítaná belőlünk. Másra nem hatna, hiszen a mágnes csak arra hat, ami mágnesezhető. Hogy ez miért van, azt nem tudom.
2016. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag nem tudom, de van az a mágneses térerősség, ami akár halálos is lehet.


"A magnetárok ismertetőjele az őket körülölelő rendkívül erős mágneses tér, amely elérheti a 10 gigateslát is. Ezen érték az ember által mesterségesen előállított mágneses térnél több nagyságrenddel nagyobb, és a Földet övező mágneses mező is eltörpül mellette. Ennek köszönhetően a magnetárok joggal viselik az eddig detektált legnagyobb mágneses mezővel rendelkező objektumok címet. Annyira erős mezővel rendelkeznek, hogy 1000 kilométeres távolságból is halálos lenne, továbbá a Föld-Hold távolság (384 403 km) felétől képes lenne letörölni az információkat egy bankkártyáról."

[link]


"The magnetic field of a magnetar would be lethal even at a distance of 1000 km due to the strong magnetic field distorting the electron clouds of the subject's constituent atoms, rendering the chemistry of life impossible."

[link]


Vagyis a mágneses mező eltorzítja az atomok elektronfelhőit, ezáltal az élethez szükséges kémiai reakciók nem tudnak végbemenni.

2016. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Wadmalac ***** válasza:
82%

Nem tudom, a hemoglobin vastartalmára mennyire tud hatással lenni egy erős mágneses tér. Mert ha tud, hát akkor bizony még vérpangásokat is tudna okozni, egyben rögösödést.

De lehet, hogy ahhoz akkora térerő kell, ami már a fent említett kémiai befolyásoló képesség révén már régen megölte a delikvenst.

Egyébként elgondolkodtam, mennyire tudnak mondjuk az idegek antennaként viselkedni, lehet, hogy a mágneses erővonalakat metszve az indukált áramok előbb ölnek.

2016. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Wadmalac, lehet hogy valami ilyesmire gondoltál:

[link]

2016. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen igen. Csak nem mindegy, hogy statikus vagy változó mágneses térről van szó. Ha statikus, akkor csak mozgás produkál erővonal-metszéseket.
2016. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 3-as hozzászóló is mondta: nagyon erős statikus mágneses tér megváltoztatja az atomi és molekuláris elektronpályákat, ezáltal teljesen megváltoztatja azokat a fizikai folyamatokat, amelyek alapesetben lehetővé teszik bizonyos atomok közötti elektromos és kovalens kötések kialakulását, ezáltal megváltozna az anyagok kémiája is. Ergo a födldihez hasonló élet nem volna lehetséges.


Változó mágneses mező pedig elektromosan vezető közegben - és az ember sejtközi folyadéka ilyen, hiszen tele van ionokkal - áramot indukál, amely szintúgy képes hazavágni egy szervezetet, főleg az idegrendszert, amely direkt ilyen dolgokra specializálódott (lásd akciós potenciálok, stb).


Tehát a nagyon erős mágneses tér semmiképpen nem egészséges dolog.

2016. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
"Nem tudom, a hemoglobin vastartalmára mennyire tud hatással lenni egy erős mágneses tér." - ha egy nagyobb darab neodímiumot a markodba zársz, néhány másodperc után zsibbadni kezd a kezed, mert akadályozza a vörösvértestek áramlását. (Az áramlást az érfalak és a vörösvértestek pozitív töltéséből eredő taszítás segíti elő, ha a mágneses vonzás ennél erősebb, akkor gáz van.)
2016. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
#8: Thx, hipotézis megerősítve. :D
2016. febr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Én is tapasztalatból írtam. (De persze volt, aki lepontozott ahelyett, hogy kipróbálta volna.)
2016. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!