Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nektek melyik eset/esetek a...

Nektek melyik eset/esetek a legfájóbb/legfájóbbak amikor egy kihalt állatot később kisebbre becsültek korábban?

Figyelt kérdés
Én nem tudok egyet választani, de nekem például az, hogy a Megalodon-t már 14,2-15,3 méterre becsülik 18 méter helyett, és hogy a Sarcosuchus-t már 9-9,5 méterre és 3,5-4,3 tonnára becsülik 11-12 méter és 8 tonna helyett.

2020. febr. 26. 11:00
 1/8 A kérdező kommentje:
*később kisebbre becsültek mint korábban
2020. febr. 26. 11:02
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Tulajdonképpen nem számít, mert az, hogy most milyennek becsülik szintén megváltozhat holnap, ha találnak valami új leletet.
2020. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem egészen értem, mi kéne ebben fájjon. Semmilyen érzelmi kötelék nem fűzött ahhoz az állításhoz, hogy egy Megalodon 18 méter hosszú lehetett.
2020. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Fogadjunk Aspergeres vagy, és az egész Földtörténeti ókort kívülről fújod ...

Csak azt nem tudom, hány éves vagy, de szerintem 18 alatt...

2020. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

A megalodon lehet hogy ,,csak" 12 méteres volt, de ha úgy vesszük így se olyan kicsi, ma a legnagyobb cápa, a cetcápa ekkora átlagban.

Bennem se vált ki igazán semmilyen érzelmet. Vannak elvetemültek akiknek a Liopleurodon még most is 20-25 méteres, és mindent csak tagadnak ami arra utal hogy csak 6-7 méteres lett volna, a saját igazukra pedig rendkívül gyenge érveket hoznak fel, sokszor könyveket vagy internetes oldalakat jelölnek meg forrásként, amik vagy elavultak már, vagy szimplán azok is téves információkat birtokolnak. Ezeket hívjuk fanboyoknak.

A valóságot el kell fogadni, ennyi.

2020. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Nálam akkor törött el a mécses, mikor a Plutó bolygót lefokozták. Ami egyébként tényleg egy szemét dolog volt!
2020. febr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Simon Petrikov ***** válasza:

#3:

Szerintem arra gondol, hogy rossz látni, ahogy sok kihalt állatot idővel kisebbre becsülnek.

2020. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak megkönnyíti az igazságérzetem, így is elég felfoghatatlan számomra néhány őslény létezése. Rajongók én is a "dínókért", de egy-egy Pterosaura a legnagyobbak közül néha még nekem is sok.


Nekem inkább a bizalmamat rendíti meg a tudományágban, hogy mennyi helytelen információ rögzülhetett az emberekben a rossz becslések miatt. Persze így is elképesztő a munkájuk, csak így laikusként nem olyan kicsik ezek a tévedések.


Szóval én csak csendben figyelem az eredményeket. A méretek nem érdekelnek, inkább a kinézet, életmód beli felfedezések mozgatnak meg. Pl. a Spino vízilétére én is leadom a fangirl-voksom, de "fáj" hogy elvetették a csapatos dromeasaurida vadászatokat.


Egyébként nem szabadna érzelmi alapon hozzáállni ezekhez a kérdésekhez.

2020. máj. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!