Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a gömb villám? Hogyan...

Mi az a gömb villám? Hogyan jön létre és mik a tulajdonságai?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 16:56
 1/8 anonim válasza:
45%
Ezeket a kérdéseket a Wikipédián meglehet találni elég könnyen.
2010. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
2010. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dellfil ***** válasza:
63%
A fizikusok is ezt szeretnék tudni... :)
2010. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

nem tokeletes a Csillagkapu energiaellatasa. mindig 3,76%-kall tobb energia kell a szingularitas megnyitasahoz. ez az energia azonban mivel nem "hasznalodik fel", ezert olyan kis energiasurusegu reseken tavozik, amelyek elvezetik egy zero energiaerteku helyre. ez lehet barhol. es ahol megtalalja az energiamentes rest, kitor, majd mas formaban elnyelodik.

XD

2010. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Mérnökbázis.hu elég sokat írt róla. Az utolsó elég érdekes. Az alapján egy részük csak hallucináció, amit a sima villámok elektromágneses impulzusai keltenek az agy látóközpontjában.
2010. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, itt a link: [link]
2010. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
thanks
2010. júl. 24. 20:20
 8/8 DrFus válasza:

Hogy mik azok a gömbvillámok és hogy hogyan jönnek létre, én a mérnökbázis.hu oldalon kaptam a legátfogóbb választ. Először is van egy cikksorozatuk. Egy kis bevezető a témáról itt: [link]


majd a következő részben bemutatják, hogyan tudták laboratóriumi körülmények között létrehozni a gömbvillámot, sőt pár videó is van róla, hogy házilag hogyan kell ilyet csinálni :) [link]


Az utolsó részben pedig tök korrekten leírják a fizikai hátteret a tulajdonságait és hogy hogyan jöhet létre. [link]


Engem sokig érdekelt a téma, igazából még gimi elején. Ez volt a legátfogóbb írás amivel találkoztam.

2011. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!