Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Zuhanyzó emberbe bele csaphat...

Zuhanyzó emberbe bele csaphat a villám?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy bent a fürdőszobában érhet-e ilyen meglepetés becsukott ablaknál. Vagy ez hülyeség?
2011. júl. 19. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha eltalálja az elektromos vezetéket, akkor simán érhet villámcsapás zuhanyzás közben. Elvégre vagy bojler vagy kazán állítja elő a melegvizet és ezek többségéhez kell az áram a működéshez. Kivétel talán az őrlángos gázkazán.
2011. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
79%
nyugi ez azért nagyon ritka :) én most mostam hajat és nálunk is tombol a vihar :)
2011. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érhet bizony.

Ha a villám belecsap a vízvezeték - rendszerbe, akkor a te fürdőkádadnál is megjelenik az a feszültség. Nem egy baleset volt már evégett.

Villámlás közben nem ajánlatos olyan vezető berendezésekkel (vízcsap, gázcső, fürdővíz, stb.) tartós ideig érintkezni, amely közvetlen fémes kapcsolatban van a kültérrel, ami ez esetben villámcsapás veszélyének van kitéve.

Megjegyzés: Egyes helyeken (gyárak, bizonyos közintézmények stb.) már megoldják a villámvédelmet.

Ennek célja a már említett problémák kiküszöbölése, továbbá a villamos berendezések védelme az elsődleges, ill. másodlagos villámkárok elől.

Ez persze rendkívül összetett, szakértelmet igénylő feladat, ami nem utolsó sorban nem olcsó.

2011. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is megzuhiztam közben, csak eszembe jutott és megkérdeztem.
2011. júl. 19. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán.

Nem az ablakon fog bejönni (az szigetelő), hanem a vízvezetéken (az meg fém).

2011. júl. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az EPH szabályosan ki van építve a fürdőszobában, akkor a zuhanyzás veszélytelen! Az EPH egyenpotenciálú hálózatot jelent, amiben pl. a kád lefolyójának és a zuhany csaptelepének is össze kell lennie kötve nem is kis vastagságú vezetékkel! Sajnos ennek a megléte elenyésző, új építésű házakban is kispórolják. Pedig a műanyag vízcső és műanyag lefolyó sem kivétel! A víz vezeti az áramot, a műanyag lefolyó falára kirakódó nedves szennyeződés pedig még jobban vezeti! Ezeknél megfelelő fém közbetétek alkalmazásával kell megoldani az EPH összeköttetést!


De ez nem csak villámtól véd, hanem attól is, ha a szomszéd ejti a kádba a hajszárítót! És ahhoz nem kell zivatar. Ezért kellene mindenhová kötelezően előírni az áramvédő kapcsoló alkalmazását, mert akkor ennek a sokkal nagyobb valószínűségű eseménynek sem lennének folyton halálos áldozatai, és különösen nem vétlenek...

2011. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!