Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A koronavírus járvány lecsengé...

A koronavírus járvány lecsengésének mi lehet a biológiai oka?

Figyelt kérdés

Most így a koronavírussal kapcsolatban nem értem ezt. Azt mondják, hogy majd ha melegszik az idő, akkor tavaszra elmúlik a járvány európában.Viszont Thaiföldön és számos közel-keleti országban már most meleg van és javában tombol a koronavírus. Akkor?


Azt sem értem, hogy biológiailag, hogy múlhat el egy ilyen vírus járvány. Ott tartok, hogy a vírus fertőzi a gazdatestet, amiben elterjed és másik gazdatetsten él tovább. De mitől van az, hogy egy idő után (pár hónap) és magátol elmúlik? Az emberek immunrendszere nem okozhatja ezt, hisz olyanok akik eddig sem kapták el nem készülhettek fel rá. Mégis egyszercsak kevesebb ember kapja el és lecsünk a járvány. Mi lehet ennek a magarázata?



2020. márc. 5. 10:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon ritka kb esettanulmány szint:


1. Hibás teszt

2. Nem termelt elég antitestet a szervezet

3. Esetleg az S törzset kapta el újra ami ellen nem volt védett


Ezer oka lehet, de nagyon ritka eddig. Tömegével esnének vissza az emberek.

2020. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem gondolnám, hogy a covid19 eljutott már a 'lecsengés' állapotába, de az érdekes tény, hogy általában egy járvány akkor kezd el megszűnni, ha a lakosság 30%-a be van ellene oltva.

Nagyon kevésnek tűnik ez a szám, de a tapasztalat bizonyítja, bár természetesen itt nem az immunrendszert megtámadó járványokról van szó, mint az AIDS, vagy a HIV vírusok, mert a spontán gyógyulások is egyfajta védettségként jelentkezhetnek, ami szintén gátat szabhat a kór terjedésének.

Sajnos egyenlőre a mostani járvány ellen nincs vakcina és azt sem tudni, hogy egyáltalán lehetséges e előállítani, továbbá - mivel nem a szakterületem - nincs tudomásom arról, hogy lehetséges e egyáltalán a mostani kórokozó ellen immunreakciót kiváltani, de általánosságban igaz a többi járvánnyal kapcsolatban, hogy ha a közösség harmada oltás, vagy egyéb ok miatt védetté válik, a fertőzések száma csökken, majd a járvány magától megszűnik.

2020. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Én pl azt hallottam h ha van egy agresszív vírus akkor az durván fertőz,de egy idő után kifullad. Nem tudom ez mennyire fog hasonlóan viselkedni a SARShoz,de az embernek szinte csak a remény marad. Azt is mondják hogy “nem szereti”a meleget de ezt hol kijelentik hol megcáfolják
2020. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Az bizakodásra ad okot, hogy a melegebb helyeken egyelőre nincs nagy járvány. Ilyen számokat látni 45/20 gyógyult. Egészen idáig. Vagy valamit jól csinálnak, vagy a melegebb éghajlat az oka.


Taiwan, Thaiföld, Malaysia


...

Ezzel szemben ahol 10-15 fokok vannak, brutálisan belobbant. Irán, Olaszország, Eu összes országa...

2020. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!