Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megszilárdulhat valamikor a...

Megszilárdulhat valamikor a Föld magja és leállhat a bolygó belső anyagának mozgása?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aha.
2010. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy most nagy baromságot írok,de szerintem ez nem következhet be.Azért nem,mert a Föld különböző rétegei különböző sebességgel forognak a tengely körül.A különböző sebességek surlódást okoznak,a surlódás pedig hőt.Nem is keveset.Szerintem ezért nem szilárdulhat meg,mert mindig lesz hő,ami folyékony állapotba tartsa a magmát.Ha nem jó az "elméletem",akkor bocsi!!:)
2010. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A Föld belső hője hosszú felezési idejű radioaktív izotópok bomlásából származik. Ahogy ezek fogynak, a Föld belseje hűlni fog.
2010. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A rétegei különböző sebességgel forognak, és a forgáshoz miből szereznek energiát? mert ugye forgás-> surlódás-> hő de a hő leadás, az pontosan energia veszteség, most ezt vagy pótolni kell, vagy egyre lasabb lesz a forgás.
2010. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
Igem, ez egy többezer éves Maja varázslat, ami két év múlva fog végetérni.
2010. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Föld belső magja már ma is szilárd.
2010. júl. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

70%


Ha hiszed, ha nem, a föld forgása lassul.


Egyébként én is úgy tudom, hogy lassú felezési idejű rádióaktív elemek okozzák a belső hőjét.


A kérdésre válaszolva, előbb utóbb, így, vagy úgy igen, és akkor a föld mágneses mezeje is meg fog szűnni, ami a földi élet végét jelenti majd. Bár lehet, hogy a nap előbb teszi magát múltidőbe, és ezzel együtt a Földet is.

2010. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Túl sok katasztrófafilmet nézel...

Amúgy a Mag tényleg jó film. :D

2010. júl. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez megtörténhet, mert az utóbbi néhány millió évben is sokat hűlt.


Az gáz lenne ha teljesen kihűlne, mert akkor tektonikailag olyanná válha, mint a hold, ahol mindennaposak a 10-es erősségű földrengések.

2010. júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megtörténhet, de az már nem az emberiség problémája lesz.
2010. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!