Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne, ha a Föld pályájá...

Mi történne, ha a Föld pályáján mozogna egy másik bolygó is csak mondjuk épp átellenesen?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 02:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
most azt várod, hogy mindenki leírja, hogy karambol, vagy mi?
2010. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi. Minek kéne történnie? Ha egész eddig így volt akkor mi változna meg azzal hirtelen, hogy rájövünk?
2010. júl. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Esetleg megbizonyosodhatnánk afelől, hogy TÉNYLEG a szíriuszról jöttünk, mert ehhez idegen technológia kellett.
2010. júl. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

kicsi ra a valoszinuseg, de:

fugg a bolygo meretetol. mondjuk ebben a tartomanyban mindenkepp foldtipusu lenne, kb Merkur es 3x-os foldtomegu kozott lehetne. alapvetoen megvaltoztatna a Fold jelenleg ismert palyajat, es hatassal lenne a Merkur, a Venusz es talan a Mars palyajara is. ha pont atellenben lenne a keringesi palyan, akkor soha nem latnank szinte, de erezheto lenne a hatasa.

az viszont joval elkepzelhetobb lenne, ha a Fold egy hasonlo tulajdonsagu bolygoval kettos rendszert alkossanak, de ennek is nagyon kicsi a valoszinusege elmeletben is. kepzelj el ket Fold meretu bolygot, amelyek egyutt keringenek, mondjuk kb 1,5 millio kilometeres tavolsagban egymastol.

am nem is vagyok benne biztos, h stabil lenne-e a palya, ha ket bolygo ugyanazon a keringesi palyan, csak epp atellenben kering a Nap korul. biztos van, aki tudja

2010. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1 MOST A NAPRENDSZERROL BESZELTEM. ITT NAPKOZELBEN FOLDTIPUSU BOLYGOK VANNAK.

2 NEM ALLITOTTAM H FUGG A BOLYGO TOMEGE A NAPTOL VALO TAVOLSAG FUGGVENYEBEN.

3 LEIRTAD MAGAD AZ ELSO MONDATODDAL. MI AZ H A K ANYAM? CSAK EBBE TUDSZ BELEKOTNI? VALAMI NEM TETSZIK? IRD MEG PRIVATBAN, LERENDEHETJUK. EDDIG CSAK BELEM KOTOTTEL. PROBALJ A KERDESRE VALASZOLNI. EZT NEM MAGAM MIATT, HANEM A KERDEZO MIATT KEREM.

NAGYBETUVEL IRTAM. OKES?

2010. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Okés, mert egy hisztis paraszt vagy. A kérdésre meg már válaszoltam.
2010. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, hogy a Sziriuszrol jottunk? A 8,3 fenyevre levo csillagrol? Lehet. Nem itt vitatom meg, ki a hisztis; te, aki alsagos cinizmussal valaszolsz mindenre, leorditasz mindenkit, engem is miota valaszolgatok kb. 6szor, vagy aki rendesen igyekszik valaszolni.

egyedul az zavar, h szerencsetlen kerdezonek most ezt kell olvasnia rendes valaszok helyett. nem fogok csak a te kedvedert nagy betukkel mondatot kezdeni, azzal fordulj a helyesoras rovatba.

respekt

2010. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

támadnak a nyelvtannácik? :D ez komolyan abba kötött bele h nem nagybetűvel kezdted a mondatot? :D LOL

--------

Nem lenne stabil a pályájuk, egy idő után összeütköznének.

(instabil Lagrange pont)

Esetleg az lenne mint a Szaturnusz 2 holdjánál: mikor utolérik egymást pályát cserélnek.

Amúgy ha a Földdel átellenben lenne bolygó már felfedezték volna a STEREO műholdakkal vagy egyebekkel.

2010. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam, hogy létezik egy ilyen bolygó, csak feltevés volt, hogy mi lenne ha... Amúgy köszönöm az értelmesebb válaszokat. :)
2010. júl. 24. 00:44
 10/11 anonim válasza:
jack geco te egy igazi hülyegyerek vagy....
2010. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!