Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az idősíkokat, hogyan kell...

Az idősíkokat, hogyan kell elképzelni?

Figyelt kérdés
2020. márc. 7. 20:24
1 2
 11/16 Wadmalac ***** válasza:

Einstein bácsi szerint tér és idő nem kezelhető külön. Én egyelőre hiszek neki.


Mivel az idő egydimenziós, nem tudom elképzelni, hogy másra vonatkozzon, mint a 3D-s térben az "azonos idejű" térpontokat összekötő sík.

Csak a fent említett bácsi miatt a mi téridőnkben ez az idősík nem sík és álltaira függ a benne lévő pontok sebességétől, gravitációs hatásoktól stb.



Így az "idősík" önmagában egyelőre sci-fi téma.


Számomra egyelőre nincs több jelentése, mint a Traonformers filmben ezerszer emlegetett "robbanótérnek".

2020. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 LeonScottKennedy ***** válasza:

"Mivel az idő egydimenziós, nem tudom elképzelni, hogy másra vonatkozzon, mint a 3D-s térben az "azonos idejű" térpontokat összekötő sík."


Wadmalac bácsi, ez pont egy olyan teória, amikkel én szoktam előállni úgy pár perc gondolkodás után az univerzumról.

Öntől kicsit szakszerűbbet, effektívebbet várnék.

2020. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac bácsi, ez pont egy olyan teória, amikkel én szoktam előállni úgy pár perc gondolkodás után az univerzumról.


Öntől kicsit szakszerűbbet, effektívebbet várnék."


Milyen teória?

Az "egyidejű pontok" tényleg összeköthetők egy felületként.

Csak az állatira nem sík, mármint térben.

Ha ilyeneket az űrben kijelölnél, úgy néznének ki, mint egy szakadozott, szél által fújt nagy darab folpack.


Ezért is írtam, hogy ez az értelmezés is több sebből vérzik.

2020. márc. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 LeonScottKennedy ***** válasza:

#13:

Definiáld az "egyidejű pontok"-at.

Ha jól sejtem, adott 3D-s térpontokra gondolsz. De azok csak a geometriában léteznek. Szóval mit is köt össze az idő?

2020. márc. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Wadmalac ***** válasza:

""Definiáld az "egyidejű pontok"-at."


Nem tudom, mit kell ezen definiálni.

Példát mondanék, egy gravitációval rendelkező test, mondjuk a Föld körül az egyidejű pontok kb. koncentrikus gömbfelületek, ugyebár a gravitáció mértékében lejjebb-feljebb máshogy telik az idő.



"Ha jól sejtem, adott 3D-s térpontokra gondolsz. De azok csak a geometriában léteznek. Szóval mit is köt össze az idő?"


A térpontok annyira csak a geometriában léteznek, mint maga a tér.

2020. márc. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:

Hozzátenném, hogy ezt egyetlen okból hoztam szóba.


1. számomra ez az egyetlen módja annak, hogy téridőnkön belül értelmezhető legyen bármi idősík név alá erőltethető dolog.

2. ez a dolog meg láthatóan nem tartalmaz túl sok praktikus értelmet.


Szóval csupán az a lényeg, hogy a kérdés által várt valódi fizikai tartalmú idősík kifejezés nem nagyon létezik, létezhet.

2020. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!