Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vonzódunk ennyire a...

Miért vonzódunk ennyire a nőkhöz illetve ahhoz ami a lábuk között van?

Figyelt kérdés

A szaporodási ösztön gondolom, de ez is csak azt bizonyítja hogy állatok vagyunk eredendően, tehát ösztönlények. Fajfenntartási ösztön iranyit minket, pedig ez már nem lenne szükséges, amikor enélkül is megtennénk a lépéseket mint emberek, mert tudjuk hogy sok örömmel

járhat egy gyerek felnevelése.. vélemény? Tehát a kérdés összetett, minden hozzászólásért előre köszi. Helyesirasert bocsi..mielött erre kiternenk..



2020. márc. 14. 17:55
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

4: oké!

Tehát akkor állatok vagyunk ösztönlények, egy "furcsa" tulajdonsággal felruházva..


Egy vesztes párosítás ez..

2020. márc. 15. 12:36
 12/20 A kérdező kommentje:
5: jól van elnézést, kihagytam a "tisztelet a kivételnek" részt.. kivétel nyilván mindig akad, ebbe most ne menjünk bele..
2020. márc. 15. 12:39
 13/20 A kérdező kommentje:

6:nem hinném hogy ezen múlik, inkább más

körülmenyeken

2020. márc. 15. 12:41
 14/20 A kérdező kommentje:
7: Jó rendben! Én hiszek neked, nincs vita. Akkor az ember nem volt mindig tudatos, hanem régebben öntudatlan állatok voltunk, kb. majmok. Aztán utána kialakult a tudatunk magától? Én úgy tudtam a természet tökéletes
2020. márc. 15. 12:47
 15/20 A kérdező kommentje:
Ösztönök irányítanak minket, ezek többségét nem tudjuk, és általában nem is akarjuk elnyomni Szabályokat hoztunk létre, ami egyrészt jó, másrészt viszont olyasmik vagyunk ezáltal mint az állatok az állatkertben. Ezt persze megszokjuk, és természetesnek vesszük, de nem vagyunk szabadok, és ezt a érezzük.
2020. márc. 15. 13:46
 16/20 anonim ***** válasza:

A kérdezőhöz a #9 kapcsán.

Megértelek. Szöveg nem volt. Csak húsba vágó tények. Csak hát mindenkinek más a húsa, mások a tényei. Már amit kiolvas ténynek a valóságból.Én ettől jól érzem magam. Úgy tűnik, te nem, bár próbálod álcázni. Gondolom, a probléma kulcs, hogy helyesebben kell azokat a tényeket megállapítani.

2020. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%
Nyílván az állati ösztönök megmaradtak, nem tűntek el belőlünk, lásd pl a szaporodási ösztön vagy az ismeretlentől való félelem. AZONBAN az ember odáig fejlődött, hogy ezeket az ösztönöket letudja győzni (legalábbis kis mértékük, köztük én is)
2020. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Wadmalac ***** válasza:
82%

A szaporodási ösztön az alap, ez tény. Viszont azért vegyük hozzá, hogy az alapok nálunk önmagukban nem elegek.


Ha nem akarsz szomjan halni, iszol. Erre elég lenne a csapvíz. Mégis kismillió fajta üdítőt, gyümölcslét, tea, kávé stb. fogy.

Miért?

Mert élvezetet jelent, ha finom.

És ezért akkor is iszunk, ha nem is vagyunk igazán szomjasak.


Ha nem akarsz éhen halni, eszel. Ehhez elég lenne a megfelelő mennyiségű fehérje, szénhidrát, zsír, vitamin stb. bevitele akármilyen emészthető formában.

Mégis fűszerezünk, szakácskodunk.

Miért?

Mert élvezetet jelent, ha finom.

És ezért akkor is eszünk, ha nem is vagyunk igazán éhesek.


A szaporodást is le lehetne tudni mesterséges megtermékenyítéssel. Én mégis szívesebben hagyom magam egy vonzó hölgyeménnyel jelentős gimnasztikai mutatványokba csábítani, mint saját kezembe venni az ösztöni késztetés letudását.

Miért?

Mert finom.

2020. márc. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#16 Nem tudom szedsz-e valamit, remélem nem..

A te tényeid helyesebbek? Értem. Szabad tudni mik azok a tényeid vagy csak szórakoztatod magad a rébuszaiddal?

Ha helyesnek látod a világ alakulását, akkor jó munkát vegeznek a nagy tesok, igazi "idomított birka" vagy, ezen most meg ne sértődj, csak ez a legjobb hasonlat..

2020. márc. 16. 23:10
 20/20 anonim ***** válasza:

Sok meglátás született itt, én csak egy dologgal szeretném kiegészíteni a kérdésed:


"A szaporodási ösztön gondolom, de ez is csak azt bizonyítja hogy állatok vagyunk eredendően, tehát ösztönlények."


Egy állat, ösztönlény NEM tud másnak engedelmeskedni, kizárólag az ösztönének. Az ember ezzel ellentétben képes nemet mondani rá, kontrollálni, irányítani az ösztönét, választhat, hogy az irányítja-e őt, vagy fordítva. Ebben áll az emberi mivoltunk.

2020. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!