Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezen az oldalon valós (élő)...

Ezen az oldalon valós (élő) adatok vannak?

Figyelt kérdés

Írja, hogy egyre nagyobb az erdő nélküli területek száma...és a számláló pörög...ez csak egy "normál" statisztika vagy valós?


[link]


2020. márc. 24. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze.. 😂 Valos idoben megjelenik hany ember szuletik másodpercenkent.


Ahogy porog a szuletesek es halalozasok szama, az a korabbi adatokbol es a jelenlegi elorejelzesekbol van kiszamitva es aszerint van megjelenitve. Tehat tudjak hogy naponta kb x ember hal meg átlagosan, igy eszerint novekszik frissitisenkent a szam.

2020. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 direkt nem arra kérdeztem rá, mert az nekem is gyanus volt...de akkor ennek ilyen szinten sok értelme nincs...
2020. márc. 24. 08:16
 3/5 anonim ***** válasza:

De, van: ez egy tájékoztató adat.

Legalábbis 1 nap pontossága van.

2020. márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Nyilván nem valós adatokat tartalmaz, hanem az eddig ismert adatokból készített korrekt statisztika előrejelzését tartalmazza. Az egyes adatoknál le van írva, hogy mi a számolás módja.


Pl. a születések és halálozások eddigi statisztikái ismertek, lehet tudni, hogy hányan születtek világszerte a múlt évben, előtte évben, az azt megelőző évben, ebben van egy trendszerű változás, és a meglévő adatokat extrapolálja a jelenlegi időpontig. Az is nyilvánvaló, hogy egy ilyen statisztika nem pontos adatokat ad meg, de minimum nagyságrendileg helyes, sőt sokszor csak nagyon kis eltérés van a valós adatok és a statisztikai előrejelzések között. Ahogy meg tudom ítélni, úgy tűnik van szakértelem az oldal mögött, igyekeznek friss adatok alapján pontosítani az előrejelzést.


Lehet, hogy ma, a jelenlegi pillanatig nem 32 008 273 ember született a világon, hanem csak 31 926 502, de ez jelentéktelen eltérés. Ha meg később azt látom, hogy 56 108 221 ember született a statisztika alapján addig az évben, akkor is lehet, hogy valójában már 56 477 930.

2020. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha például én azt mondom a koronavírus járvány megbetegedéseinek száma a "normál" statisztika szerint egy Gauss görbe, akkor elég sokan pontosan tudják, mire gondolok, és a járvánnyal kapcsolatban elég pontos valós képük lesz. Ha konkrétan, mondjuk idén január elsejétől országonként megadom a pontos "valós" adatokat, akkor úgy ránézésre fogalmad se lesz semmiről, legfeljebb annyi, hú de sok. Aztán ha ezekből elkészíted meglehetősen sok és kemény munkával azokat a normál statisztikákat, akkor lehet elképzelésed a probléma jellegéről. Persze csak akkor, ha vannak fogalmaid a statisztikáról, mint olyanról.


Egy jó statisztika az értők számára sokkal többet mond, mint egy valós adatsor. Ennek az az oka, hogy az adat önmagában semmitmondó és érdektelen. Érdekessé akkor válik, ha helyes kérdéseket teszünk fel vele kapcsolatban. Nos a jó statisztika éppen ezt végzi el. Van persze rossz statisztika is, az azért készül, hogy a valóságról hamis képet adjon. Ha ilyenkor gyanút fog az ember, feltesz néhány célzott egyszerű kérdést, és utána ha a valóságot nem is, de azt pontosan tudja, mekkorát hazudtak neki.

2020. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!