Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a Coilgun másnevén...

Mi az a Coilgun másnevén Gauss Rifle?

Figyelt kérdés
És miben más mint egy normál fegyver? Meg miben jobb?

2020. márc. 25. 05:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elektromagnesekkel gyorsitott lovedekkel 'tuzelo' fegyver. Az elonye (szubszonikus torkolati sebesseg eseten) a csendesebb loves, a magasabb percenkenti lovesszam, illetve a nagyobb hatotav. Hatranyai: nagy aramfelvetel (es emiatt folyamatos aramellatas szuksegessege), nagy suly az elektromagnesek miatt. Annyira kevesse praktikus a jelenlegi technogiai fejlettseg mellett, hogy evek, de inkabb evtizedek ota csak kiserleti fazisban letezik. A mukodo prototipusokbak is kb. egy hadihajo es atomreaktor kell a szallitasahoz es a meghajtasahoz.
2020. márc. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Az Enklávé rendszeresített fegyvere M72 Gauss puska a Fallout második részében. Miben különbözik? Az enklávé páncélja a legerősebb a játékban, de egyetlen lövés (ha szerzel tőlük) az M72 Gauss puskával és darabokra szedi őket is. A kedvenc fegyverem volt a játékban.


[link]

2020. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 én a valóságos fegyverre vagyok kíváncsi de azért köszi! :D
2020. márc. 25. 10:56
 4/7 dellfil ***** válasza:
100%

Nehezen találtam "értékelhető" linket a valós "Lenz ágygúra" (Mert a "Coilgun" és a "Gauss Rifle" hasonló elven műkszik... .D)

De ilyeneket találtam. Bocs...


[link]


[link]


Talán kevésbé barom... :D:


[link]


Na tán itt néhány érdekesség... (kötchsög kereső...:D)


[link]


Valami ilyesmi... Bénáztam a kereséssel, de amit fentebb rittyentettem, az csak a jéghegy kiálló része. (Nem, nem "csúcsa". :DDD)


dellfil

2020. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Nos a USA kifejlesztette ezt a fegyvert működőképesre.

Fel is szerelték a legújabb osztályú hadihajóra.

Ilyenen a 155mm -es löveg helyére rakták:

[link]


Aztán úgy döntöttek leállnak ezzel a fegyverrel sőt részben az egész hajóosztállyal. (A megrendelt mennyiség töredékét gyártották csak le. Pár darabot.)


A helyzet a következő.

- Ilyen fegyverrel a kilőtt lövedék torkolati sebessége 7-8 mach ami lényegesen gyorsabb a hajóágyúkénál de még a rakétáknál is.

- Ebből következően jóval messzebb tudnak vele lőni mint a hagyományos hajóágyúknál. Valami 800 mérföldre emlékszem ez ügyben.

(A rakéták közt van ami messzebb is visz.)

- A tűzismétlési sebessége is magasabb mint a hajóágyúké.

(A rakétáknál akkor nem ha azokból egyszerre több is kilőhető.)

- És olcsóbbak a lövések is mint a hagyományos tüzérségnél.

(A rakéták meg emellett nagyon nagyon drágák.)

- Megoldották az energiaellátást is nem kell neki azért atomreaktor, de azért fogyaszt rendesen, nagy teljesítményű akkupakkot töltenek generátorokkal. (Sok helyet foglal.)


Na de akkor miért hagynak fel vele és választják mégis inkább a sokkal drágább rakétákat?


Mert a rombolóereje elenyésző!!!

Lőnek ... megy messzire ... talál (vagy nem) ... és üt egy kis lyukat (igaz szinte bármilyen vastag páncéleon) ... de odamegy egy matróz és bedugja parafadugóval kb ... na jó nem, de majdnem hogy...


Nem robban nincs robbanás, repeszhatás, és ha csak lőszert nem talál el véletlenül a célponton tűz és másodlagos robbanás sincs.


Ezt bármelyik rakéta bőven meghaladja és a tüzérségi találatok is!


De akkor ki lehetne használni hogy nagy a tűzismétlés és akkor közelre majd leszedi az ellenséges rakétákat és repülőket...Hát nem, erre sem jó illetve vannak jobb már bevált hagyományos autómatikus gépágyú és rakéta rendszerek rendszeresítve erre a feladatra. (Phalanx, Searam stb...)

Sokkal nagyobb tűzismétléssel és jobb hatásfokkal.


//Szóval egyenlőre max csillaghajókon lenne bevethető megoldás. Ott elég a kicsi lyuk is keresztben az ellenséges hajókon, és a nagy sebesség is jól jön hogy ne lehessen könnyen kikerülni, meg hogy ne íveljen a röppályája annyira a gravitációtól... :D//

2020. márc. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Működéséről meg annyit hogy két vezető sín közt a lövedék a zárlat. A nagy áramerősség hatására nagy mágneses erőtér ébred amely igyekszik kitolni onnan a lövedéket. A Lorentz erő segítségével!

[link]


Ja igen és én a Railgun -ról beszélek, mert ebből épült nagy méretű katonai célra is használható fegyver.


A coil gunból tudtommal még nem. Abból maximum modelleket építettek. Meg az elmélete meg van. De nyilván nem véletlenül nem építgetik, valósznűleg még kevésbé hatékony módja a hadászati kilövéseknek.

Esetleg egy igazán nagy verzió a világűr elérésében jöhet majd jól a nem túl távoli jövőben.


[link]

2020. márc. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:
Természetesen és pont emiatt Dellfil is a railgun -ról osztott meg linkeket.
2020. márc. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!