Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a víz kémiai részecskéinek...

Mi a víz kémiai részecskéinek neve és képlete?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mi a kémiai részecske (molekula, atom, ion) de hogy a vízben melyik van (gondolom molekula) de, hogy mi a képlete? Ezt írják feladatban, és se a neten, se könyvben nem találom, ezért bízok benne, hogy valaki tudja.

2020. márc. 27. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azt az egyetlen szót beírod a google-be, hogy víz, legelső találat (wikipedia) legelső mondatában ott a válasz a kérdésedre. Még csak rá se kell kattintani, a google találatok listájában elolvasható ez a mondat.

Ezek után elég nehéz elhinni, hogy "nem találod". Inkább azt hiszem, hogy "nem is kerested".

2020. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"se a neten, se könyvben nem találom"

Hazudozzál már...ennél lehet már nincs lejjebb.

2020. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
Tankönyv,net. Biztos megleled.
2020. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
H34B szerintem
2020. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

A víz a hidrogén égésterméke. Az égéshez kell oxigén is. Tehát oxidációról van szó.

A víz képlete:

H2O, mert 2H2+O2=2H2O de ezt nem így használjuk. Egyszerűsítve H2O.

2020. márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért bennem eléggé erős kétségek merülnének fel, hogy mi az amit ténylegesen tudhatsz...


Amúgy tényleg nem értem miért kell még odahazudni a végére hogy te ennek akár csak fél percet is utánanéztél volna.


Nem zavart a lelkiismeret mikor kiírtad?

2020. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem zavar a lelkiismeret, mert nem hazudtam semmi. Utánanéztem könyvben, és az interneten is megnéztem vagy 4-5 honlapot (igan, a wikipédiát is). És egyikbe se találtam meg azt, amit keresek. Mert nem azt kerestem, hogy 2H²2O az H²O (nem tudom, hogy hogy kell alsóindexbe tenni) mert nem vagyok sík hülye, és azt is tudom, hogy a hidrogén égesékor jön léte (pl.: durranógáz próba) meg azt is, hogy poláris kovalens kötéssel van összekapcsolódva a két hidrogán az oxigénnel, és hogy ez egyszeres kovalens kötés, és hogy dipólus molekula. stb-stb.
2020. márc. 28. 14:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, hogy mi a kemiai részecskéinek a neve, és a kemia részecskéinek a képlete.
2020. márc. 28. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi az hogy mi a kémiai részecskéinek a neve?


Kezdjük Ádámtól és Évától: A pohárba kitöltött víz egy anyagi halmaz. Elképesztő számú anyagi részecske alkotja. Ezek a részecskék a víz esetében molekulák, ugyanis több atomból épül fel egyetlen vízmolekula, amit kovalens kötések tartanak egyben. Ha ionos kötések tartanák egyben, vagy ad absurdum fémes kötés, akkor nem molekula lenne. De ezen értelmetlen gondolkodni, mert egyetlen vízmolekulát kovalens kötések tartanak össze.


Tehát eddig annyit mondtunk ki, hogy egy darab jég, vagy egy pohár víz vízmolekulák halmaza.

A molekula azonban bontható további alkotórészekre. Ezek már elemek lesznek, tehát kémiai módszerekkel nem bonthatóak tovább.

A vízet elektrolízissel (-lízis = hasítás) oxigénre, és hidrogénre bonthatjuk.

Ezt szokták vízbontásnak is nevezni magyarosan.

Ahogy te is írtad, egyetlen vízmolekula egy oxigén atomot, és két hidrogén atomot tartalmaz.


Ezért van az, hogy két egységnyi hidrogén, és egy egységnyi azonos nyomású, hőmérsékletű oxigén gáz maradéktalanul képes elreagálni.


2 darab H2 + 1 darab O2 az 2 darab H2O-t alkot. (számok alsóindexben).


De nem értem, hogy ezeken kívül milyen kémiai részecskét keresnél még?

Amikor anyagi halmazok összetételéről beszélünk, akkor kémiai szempontból az atom a vizsgálódásunk alsó határa.

Lemehetünk az atom alatti szintekre is, hisz az atom is felépül részecskékből, de nem igazán látom okát hogy miért kéne ezekkel foglalkozni ha a vízről van szó.

2020. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na köszönöm a választ.
2020. márc. 28. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!