Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikróban kb. mennyi idő alatt...

Mikróban kb. mennyi idő alatt pusztul el a koronavírus?

Figyelt kérdés
Pl. egy fertőzött ember által megtapogatott pékárut ha pár másodperce megmikrózom az már elpusztítja vagy ott is mindenképp el kell érni a hőmérsékletnek a 60°C-t?

2020. márc. 27. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Minimum, és legalább pár percig.
2020. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már maga a mikrohullám is megöli vagy csak a felmelegedés miatt pusztul el a vírus?
2020. márc. 27. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Ugye tudod hogy a mikrohullámok most ebben a pillanatban is folyamatosan besugároznak téged, vagy pl mikor telefonálsz?


Csak az intenzitás nem mindegy. Nem mindegy hogy testtömeg kilogrammonként 2 watt-nyi energia nyelődik el benned, vagy 700 watt mint a mikróban.

2020. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
csak a hő a hatásos, de a mikró elég furán működik, lehet a belseje forró lesz de a külseje hideg marad, és itt pont a külsejét kell megmelegíteni, a sütő jobb
2020. márc. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dq ***** válasza:
Nem hat rá.
2020. márc. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a vírus milyen szinten áramvezető, valószínűleg nem nagyon, a mikró hullámhosszához antennának meg kicsi.

Szóval maga a mikrohullám nem nagyon tudja kinyírni.

Ha a környezetét eléggé felmelegíti, akkor igen.

De mivel a mikró nem valami egyenletesen hevíti a betett dolgokat, erre ne vegyél mérget.

2020. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
A vírusoknak nincs víztartalma, ezért nem hat rá a mikrohullámú sütő. Szerintem, aki orvos vagyok.
2020. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a mikró legnagyobb baja, hogy mindig lesznek jóval hidegebb foltok, ezért sterilizálásra nem igazán alkalmas, csak nagyon nagyon átmelegítve. Szerintem a fertőzésnek nem jellemző módja az étellel bevitel.
2021. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!