Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek a koronavíru...

Mi a véleményetek a koronavírus pozitív hatásairól?

Figyelt kérdés
Személy szerint örülök a vírusnak hiszen a széndioxid kibocsájtás jelentősen visszaesett, tavaink tisztulnak, még az üzemanyag ár is visszaesett. A boltok 3ig nyitvatartása is tök hangulatus szerintem, végre történik valami globális. Persze sajnálom a halálos áldozatokat de ez semmiség ahhoz a sok pozitív hatáshoz képest ami a vírus miatt keletkezett. Igazából mindenre pozitív hatása van kivéve az emberekre. Ti örültök vagy sem a vírus megjelenésének?
2020. márc. 21. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Van az a mondás, hogy nézzük mindennek a jó oldalát, de azért ez már egy kicsit túlzás...
2020. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy normális, lehet neked jó, de sokaknak nincs és mégtöbbeknek szűnik meg majd a munkájuk. Méghogy hangulatos te degenerált
2020. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2es látom nem nagyon érdekel más az embereken kívül, emberek munkája? Ez hol van a bolgyóra gyakorolt pozitív hatásokhoz képest? És én vagyok a degenerált..
2020. márc. 21. 13:57
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

"mindenre pozitív hatása van kivéve az emberekre" - ("üzemanyag ár is visszaesett" ???)

Az a véleményem (merthogy azt kérdezted), hogy te mentálisan sérült vagy. Szociopátiára tippelnék.


Egyébként minden, ami környezeti hatást írtál, átmeneti, nem lesz igazán hosszútávú hatása.

Egy szerencsés körülmény van, hogy nem egy hasonló lappangási idejű de 60-80%-os halálozási rátájú vírus terjedt el. Ezt a járványt még nagyon sokáig fogják elemezni a szakemberek a világban, remélem sok tanulság levonható lesz.

2020. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy én elvesztettem a bevételem 90%-át, a feleségem meg munkanélküli lett miatta, gondolhatod, hogy mennyire örülünk neki. Különösen, hogy te mindezt hangulatosnak találod. Mi majd akkor fogjuk, ha a gyertyafénynél (miután kikapcsolták az áramot) megesszük az utolsó szelet száraz kenyeret.
2020. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#5, Bakker, az durva. :( És hányan lehetnek így, már most, pedig majd csak áprilisra várható az igazi felfutása a járványnak, és az érintett cégek tartalékainak megcsappanása.
2020. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jót tudsz találni ebven a csapásban?

Nálunk, Romániában eddig 377 beteg van s mindennap közel 100- al több van. A határokat lezárták s anyám testvére lehet hogy az idén egyáltalán nem láthatja a gyerekeit s minket akik Nagyváradon élünk. Iskola nincs március 11- e óta s csak ettől a héttől van teleșcoala az is román nyelven s csak a 8 s 12- eseknek. 16- ól szükségállapot van s csak a gyógyszertárak s az élelmiszerboltok vannak nyitva. Az élelem drágult nagyon sok helyen. Bezártak a könyvtárak, vendéglők, szépészeti szalonok, fodrászak, nincs egésségügyi szűrővizsgálat s csak sürgősségi esetben lehet menni orvoshoz s műtétre is. Ha a havi gyógyszert kell kivenni akkor be kell telefonálni s elküldik a gyógyszertárnak a receptet. Közintézmények zárva vannak.

Nagyon sok cég kirugta az embereit, egy kevés kényszerszabadságra küldte. Csak azok dolgoznak akik orvosok, élelmiszeriparban vannak vagy otthonról tudnak számitógépen dolgozni. A korházakba behivták a nyugdijas orvisokat meg a tanulókat s azojat is akik apolókbak tanulnak az ápolóképzőben. Ha így megy tovább akkor húsvétra elérjük az 1000-es koronalétszámot s félek hogy Klaus a miniszterelnök akkor még szigorúbb intézkedéseket vet be.

Otthonról mi hetente kétszer járunk be vásárolni, a többit otthon vagyunk. Sok cigány s csavargó jön vissza Romániába mert Magyarolszág éjszakánként nekik megnyitja a human folyosót. A sok cigány aki külföldön is feketén dolgozott s nálunk se fizet semmit s most jönnek haza hogy Románia tartsa őket is. Ha vége is lesz a virusnak én bagyon félek hofy Romániában ez a sok visszajött cigány betőrni meg rabolni fog

2020. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól is nagyon tartok hogy a vírus után nem lesz pénze a kormánynak a nyugdijakra, a munkahelyek is megszünnek s gazdasági válság lesz. Sok ember az utcára kerűl mert munjahely hiányába nem fogja tudni fizetni a lakáshitelt meg a számláit.

Állitólag 30 nap a kényszerhelyzet de lesz az több is mert meg volt mondva hogy szükség esetén meghosszabbitják.

S ha Talán csak 30 napig is tart, a cégeknek fizetni kell az államnak a járulékot meg az adót s ha nincs miből mert zárva vannak vagy nem tudnak dolgozni mert külföldröl akadozik az anyagellátás meg sokan betegek, tehát megszünnek a cégek. Nálunk az állam nem halasztotta el a munkahelyek járulék s adókbefizetéseit se a banki hiteleket. Összerándúl a gyomrom ha eszembe jut mi vár ránk, románokra. Nem tudom hogy a virus a rosszabb vagy ami azután vár ránk.

Ugye kérdező most már nem örülsz úgy a koronának. Annak kell örvendj hogy nálatok Magyarolszágon kevesebb a beteg mint nálunk.

2020. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

"Igazából mindenre pozitív hatása van kivéve az emberekre."

Bocs, ha nem rajongunk, mi halandó emberek vagyunk.


Holnap pedig a fagynak örvendünk: nem kell többet permetezni a gyümölcsfákat, de jó! Csak pozitívan ...

2020. márc. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is jó ez a vírus, mert végre otthon lehetek miközben végzi a dolgát. Valamint azt a sok fityiszes nyugger szavazót is rendbeteszi aki miatt itt tartunk még és végre vége lesz ennek a diktátornak és bandájának. Ez egy igazán demokratikus vírus szerintem. 👌
2020. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!