Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi kellene ahhoz hogy a...

Mi kellene ahhoz hogy a széndioxidot be tudjuk lélegezni?

Figyelt kérdés
milyen evolúciós folyamat kellene ahhoz hogy a CO2 őt hasznosítani tudná a szervezet úgyértve.

2020. ápr. 21. 14:55
1 2
 11/18 Pombe ***** válasza:

Wadmalac(#2): "minimum egy teniszpályányi fotoszintetizáló felületet kéne magadon hordani"


Ingyen teniszezés, ráadásul saját háti-pálya? Vállalom!

Sőt! Profitot is hoz, mert ha már a tenisz-partneremet a hátamra veszem, akkor fizessen... :)

2020. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Wadmalac ***** válasza:

Most már csak az okozhat gondot, ha valaki a salakos pályát szereti, mert ez inkább füves. :D


Szóval tényleg az a fő gond, hogy a CO2 égéstermék, az energiatermelés meg az égés lenne.


Persze vannak olyan vegyületek, akár elemek, amivel még ez is tud exoterm módon reagálni, de azok mással még exotermebben reagálnak, tehát ott sem ideális alapanyag.

2020. ápr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Pombe ***** válasza:

"Most már csak az okozhat gondot, ha valaki a salakos pályát szereti, mert ez inkább füves. :D"


Puff neki. Erre tényleg nem gondoltam. :D


Még sosenem játszottam füvesen (bár nagyon kíváncsi lennék rá), de gondolom rohadt nehéz karbantartani, nem véletlenül van ilyenből nem sok, és nyilván az ilyenen rendszeresen játszani nem lehet, mert gyorsan kopik (igazándiból nem is tudom, hogy hol van ilyen honunkban.. talán a Rómain? Margitsziget?..).


Így a többségében csak meddő pályahordás lenne a vége, meg állandóan locsolni kellene magam, meg trágyáznom, meg... brrr...


Áhhh... mégse vállalom. :(

2020. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Wadmalac ***** válasza:

Hát nem sok füves pálya van nálunk.

[link]

2020. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Wadmalac ***** válasza:
Itt speciel jártam ,mert 30 éven át nyaraltam minden nyáron Palóznakon.
2020. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Pombe ***** válasza:

@14


Huuu... ide el kell mennem még az idén, ha ez a vírus ügy...


Köszi az infót! :)

2020. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Pombe ***** válasza:
Jajjj ... "Külső vendégeket nem fogadnak!" - brühühühü
2020. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

Egen. VIP.

Evvan.

2020. ápr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!