Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet csillagos eget...

Hogyan lehet csillagos eget fényképezni telefonnal?

Figyelt kérdés

Nos 2 telefon áll rendelkezésre egy: Lg q6

És egy: Lg q60

Sajnos nem tudom hogyan lehet beállitani az ISO-t sem a többit nem találom hol lehet.

Esetleg lehet?



2020. ápr. 21. 23:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nincs sok értelme. Én próbáltam egyszer, de alig látszik valami. Ha hosszabb ideig nyitva hagyod, akkor lehet, jobb lesz a kép. De ehhez komolyabb eszközök kellenek.
2020. ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hogy értve nyitva tartom?

Nem igazán értek hozzá😅

2020. ápr. 21. 23:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy leteszed a gépet egy helyre, és nem egy pillanat alatt készül a kép, hanem mondjuk fél percig vagy egy percig megy bele a fény, és addig nem szabad mozgatni. De több percig kellene legalább.

Ennek van valami szakmai neve, amit most leírtam, csak nem jut eszembe. A záridő talán? Expozíciós idő?

2020. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem és ezt telefonon hol tudom beállitani?
2020. ápr. 21. 23:52
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy telefonon lehet ilyet. Nézegesd a fényképező menüjét és próbálgasd, hogy melyikre mit csinál!
2020. ápr. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2020. ápr. 22. 00:06
 7/16 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nemrég még egy G5-öt használtam, az alapján Pro módban el lehet szórakozni a paraméterekkel és a RAW képet menteni, abból egy jó képfeldolgozó programmal lehet sikerélményed, a gyári képfeldolgozó algoritmus asztrofotózásra nem igazán alkalmas.
2020. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem találok ilyesmit a kamera beállitásban
2020. ápr. 22. 00:15
 9/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Simán lehet gyönyörű csillagos eget fotózni egy 5 éves telóval is.


Csak van pár elengedhetetlen feltétele.


1. A legfontosabb: olyan helyre kell menned, ahol minimális a fényszennyezés. Különben a kamera azt fogja főleg rögzíteni és az elfedi a csillagok képét.

El kel menni lakott területektől jó pár km-re, legjobb olyan völgyben, ahol a városok totál ki vannak takarva hegyek által.


2. Kell a telón manuális fotómód, ahol be tudsz állítani egy mondjuk 30 másodperce expozíciót, plusz az ISO értéket s fel kell tekerni. Az sem árt, ha a gép tud raw formátumot, jobb lesz utólag szerkesztésre.


3. Ilyen hosszú expozícióhoz kell állvány és lehetőleg időzítős indítás, hogy az expozíció megnyomása se rezgesse be a képet.


4. Utána Photoshop vagy hasonló szerkesztő progi, amivel feljavítod a kontrasztot és csökkented a képzajt.


Ilyesmiket lehet így produkálni:


[link]

2020. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged ez a kép gyönyörű!

A manuális fotómódot és az ISO-t nem tudom hol lehet a telefonokon beállitani kerestem de nem találom.

Esetleg ezt tudod?

2020. ápr. 22. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!