Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A ciklikus univerzum elméletbő...

A ciklikus univerzum elméletből az következik, hogy én is végtelenszer létezem és minden lehetséges dolog megtőrténik?

Figyelt kérdés
Vagy az egyik nem következik a másikból?
2020. ápr. 22. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem elmélet, ez csak egy feltevés volt és megdőlt.

De ha létezne, és tényleg végtelenszer menne, akkor valóban minden lehetséges dolog megtörténhetne.

2020. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
A világegyetemünk, mint a többinek is van kezdete és vége. Aztán újra indul az egész. Az, hogy ismétlődni fog, az értelmetlen lenne. Inkább más változatok fognak tapasztalatként megjelenni. Ez egyébként meglehetősen bonyolult, szerteágazó folyamat.
2020. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

#2:

mint már kiderült, 𝐄𝐙 az elképzelés dőlt meg!

A világegyetemnek nincsen vége. Sose fog összeomlani.

Ha pedig lenne, akkor nem indulna utána újra az egész, hanem ott maradna összeroskadva. Nem oszcillál.

2020. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
#3! Az ellenkezőjét nem bizonyították még. Leírom neked, mi a valóság röviden. Van az ősrobbanás. Utána kialakulnak a csillagok, bolygók, az élet. Bizonyos idő után fellazul az anyag, és a legparányibb részeire szétesik. Ezután átkerül egy iker világegyetembe, ellentérbe. Itt tömörítés történik. Mikor tovább nem lehet tömöríteni, átkerül az előző világegyetembe, ahol megtörténik az ősrobbanásnak nevezett esemény. Ez ismétlődik kb. 120-150 milliárd évente. Ez csak a mi rendszerünk. De van még bőven párhuzamos világegyetem, ahol szintén ez a létezés körforgása.
2020. ápr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nyílván ezt nem lehetne bizonyítani még és valószínűbb, hogy nem is igaz, de biztos hogy mibden kétséget kizáróan cáfolták?

Ha igen, hogyan?

2020. ápr. 22. 17:00
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a húrelméletek pl. inkább cáfoltak, ahhoz jobban úgy áll a legtöbb tudós, hogy "scifi"... De még abban is hisz néhány fizikus.
2020. ápr. 22. 17:01
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Majd kiderül egyszer, mi a valóság.
2020. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Jelenleg a világ gyorsulva tágul.

Van valami olyan erő, vagy hatás, ami megakadályozza, hogy összeomoljon.

Tehát nem fog összeomlani.

Soha.

Lehet lepontozni: annak, aki még egy szinusztételt sem tud kiszámolni, és azt hiszi, hogy a tudomány szavazás kérdése.

Természetesen a tudományban ez jobban bizonyítva van, csak azt nem értenétek meg, ha bárki is leírná. Én sem érteném, csak én valahogy jobban bízom a tudásban és a tudományban.

Tudod, ha megnézzük az utóbbi 200 évet, akkor kiderül, hogy az működik.

2020. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ha megnézzük az utóbbi néhány száz év tudományos fejlődését, akkor egyébként rengeteg olyan esetet találunk, amikor valaki pont egy olyan elmélet mellett tartott ki és ért el áttörést vele, melyet a legtöbb tudós szinte teljesen kizárt...


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs igazad... Abban is igazad lehet, hogy a tudományos világban miként állnak ehhez az elmélethez, én nem tudom. De eddig nem támasztottad alá még azt az állításodat sem, hogy ez még van cáfolva, mindenki teljesen kizártnak tartja, stb.

2020. ápr. 22. 21:29
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Igaz.

Nem is fogom, én nem vagyok tudós.

Nézd meg Dávid Gyulát, ő elég jól elmondja.

Nyugodtan el lehet fogadni, mert a tudósok ezt mondják.

Csak még eléggé új a bizonyítása, azért nem terjedt el a köztudatban.

2020. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!