Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik, ha a galvánelembe...

Mi történik, ha a galvánelemben nincs diafragma, és így nincs ionvándorlás a két oldal között?

Figyelt kérdés

"Megáll" az áram? Vagy mi történik ilyenkor?


Köszi a válaszokat előre is.



2020. ápr. 24. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anódnál elfogynak az ionok és leáll
2020. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez beugrató kérdés?

Általános eset, hogy nincs diafragma.

- Mi a szösz az a diafragma?

- A diafragma az anódteret, és katódteret választja el. Az ionok mozgását lehetővé teszi, de az elektrolit keveredését gátolja. Anyaga legtöbbször azbeszt, porózus porcelán, vagy égetett agyag, pergamen, bőr, műanyag hártya, stb.

Ha nincs diafragma az ionok vidáman vándorolnak.

2020. ápr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hopp! Nem keveritek ti a diafragmát a sóhíddal?


[link]


[link]


Annyi igazság van a dologban, hogy a sóhíd a diafragma szerepét is betölti.

2020. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs diafragma akkor a két elektród ugyanabba az oldatba merül és űgy hívják hogy egyszerű Volta cella:

[link]

2020. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, és hogyha el van választva a két elektrolit, és se sóhíd, se diafragma, csak a vezető marad a két elektród között, akkor mi történik?
2020. ápr. 25. 21:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érted, hogy van például két kémcsövünk elektrolittal, az egyikben cinklemez, a másikban rézlemez. A két fém vezetékkel össze van kötve, de ezen kívül semmilyen kapcsolat nincs a két kémcső között, akkor #1 válasz a helyes.

- - -

Hadd kérdezzek én is!

Az iskolai tananyagban van elmaszatolva a sóhíd, és a diafragma fogalma, vagy önművelés közben akadtál erre a tisztázandó problémára?

2020. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A könyvünkben nincs is szó sóhídról, csak diafragmáról, máshol találtam meg, hogy sóhíd is van a világon. De akkor lényegében a kettő ugyanazt a szerepet tölti be, ha jól értem, és ezek nélkül is működik a galvánelelem?
2020. ápr. 26. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1) Régen is voltak rossz tankönyvek, meg tanterv, és attól tartok nem az az utolsó amiből te tanulsz. :(

2) Kell-e benzinmotor autóba? A dízelesek, és a Tesla jól elvannak nélküle.

Galvánelemből is sok fajta létezik.

3) Itt egy diafragmás, Daniell elem:


[link]


Ha ebből a fajtából kiszednéd a diafragmát, akkor még működne. Rosszabbul, de műküdne.

Ni csak, mit szkenneltem neked:


[link]


Ez is a Daniell elem egy változata. Nincs diafragma. Sicc! Elvitte Morci cica.

A diafragmát a kétfajta elektrolit sűrűségkülönbsége helyettesíti.

// Aki a múltszázad első felében rádiót akart hallgatni, néha még a telepet is maga barkácsolta házilag. //


4) Galvánelemet néha akaratunk ellenére csinálunk. Helyi elemek kialakulása okozza például a dúralumínium korrózióját.

2020. ápr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1/a) Ha belegondolunk, minden sóhíd egyben diafragma is, de nem minden diafragma sóhíd.

.

Ezt kihagytam éjfél után már kezdek csipás lenni.

2020. ápr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!