Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol van olyan internetes...

Hol van olyan internetes oldal, ahol bebizonyítják, hogy sokszor az irracionális számokkal és a transzcendens számokkal nem lehet elvégezni rendesen egyes alap műveleteket?

Figyelt kérdés
Például a gyök mennyiségekkel sokszor nem lehet összeadást és kivonást elvégezni. Úgy szintén még például a logaritmus mennyiségekkel sokszor nem lehet szorzást, osztást, összeadást és kivonást elvégezni.

2020. márc. 27. 20:56
 1/7 2*Sü ***** válasza:
100%

> Például a gyök mennyiségekkel sokszor nem lehet összeadást és kivonást elvégezni.


Miért ne lehetne? Maximum az eredményt nem lehet „egyszerű” alakban felírni. Pl. a (√2 + √3) kifejezést nem lehet felírni egyszerűbb alakban, maximum tizedestört alakban, pontatlanul, viszont tetszőleges pontossággal. De ettől még lehet velük műveleteket végezni, értelmezhetőek rájuk az alapműveletek.

2020. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is pontosan erre gondoltam. Csak véletlenül nem a legjobban fogalmaztam meg sajnos.
2020. márc. 27. 21:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Például az első válaszban említett dologra keresek bizonyítékot. Kíváncsi vagyok rá.
2020. márc. 27. 21:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyszerűbb alakot irracionális számokra nem definiálják a matematikában. Racionális számokra igen. Csak informálisan használjuk az iskolában számolásokhoz. Mivel nincs rendes definíció, azért nincs válasz a kérdésedre.
2020. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
π+π=2π
2020. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekelne mit tartasz bizonyítéknak. Még inkább, hogy mit kéne bizonyítani az első válaszban.
2020. márc. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Prokopf ***** válasza:
Bár mindenkit lehasznosoztam, a válaszom, hogy nem tudom. Talán Wikipédia?
2021. szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!