Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szoktátok hallgatni Dz Dávid...

Manly kérdése:

Szoktátok hallgatni Dz Dávid Gyula fizikus előadásait? Ha igen, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 14:19
1 2 3
 1/29 TappancsMancs ***** válasza:
Az érdeklődők szűkebb és szakmaibb részét érdekelheti szerintem jobban, mert nagyon hosszúak és sok benne a számadat. Sok embert ez nem úgy és olyan jelleggel érdekel, hanem elég neki az általános és lényegi része, de az érthetően és nem számokkal és grafikonokkal mutogatva végig. Bár nem feltétlenül egyszerű egy bonyolult fizikai vagy csillagászati témát egyszerűen bemutatni, de arra többen lennének kíváncsiak. Szóval szerintem túl sok a szám, sok a grafikon, sok a matematikai része. A felvétel is lehetne egy árnyalatnyit maibb és kevésbé amatőr, legalább egy kicsit.
2020. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 dellfil ***** válasza:
100%

Igen. Sok előadását hallgattam végig.

Vannak "szakmaibb", tehát matekkal jobban megtűzdelt, és vannak "ismeretterjesztőbb" (hű de rondán hangzik! :) előadásai.

Nagy vonalakban ebben benne van mit keress, ha érdekelnek az előadásai:


[link]


Hogy mi melyik "kategória"... Nos te döntöd el. :) Mármint "túdós" vs. "ismeretterjesztő"... :D


dellfil

2020. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Szerintem is túl sok benne a matek, egszer meg is írtam ezt neki. Én is több előadását meghallgattam és az a véleményem, hogy sok fizikai jelenséget a mai tudomány sem ismer, és ezt a hiányt számokkal, grafikonokkal próbálják pótolni. Lásd, pl. a gravitációról a mai napig nem tudjuk, hogy az mi valójában.
2020. ápr. 29. 16:54
 4/29 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem tudjuk? Mert te tudod, hogy hogy működik az elektromágneses kölcsönhatás?
2020. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 dq ***** válasza:
Nem. Szerintem soha nem hallgattam egyet sem.
2020. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Tak ***** válasza:
23%

Tisztán és érthetően beszél,van mondanivalója,csak az irány nem igazán jó,és nem a találgatások és a végkövetkeztetés bizonytalansága miatt mondom,hanem mert minden tudományág ahol jelen lehet a matek azt próbálja meg eladni a köznépnek,hogy mindennek a matek az alapja,illetve mindent le lehet írni matematikai egyenletekkel.


Sajnos ez nem igaz szerintem,ezért nem jó az irány még mindig a tudomány java részében pont amiatt,hogy mindent egyenletekkel akarnak számolni,és persze ha nem jön ki a végeredmény,akkor rögtön egy határozatlansági tényezőt mint változót be kell illeszteni az egyenletbe,hogy a krétapor stimmeljen.


Szóval nagyon sok információnk van de a valóság egyre messzebb kerül a szemünk elől.

Ezt gondolom.

Aki beidéz a mondókámból,az lúzer.


A mondókám egyben része az egésznek,részletekben meg nem része semminek.

2020. ápr. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 TappancsMancs ***** válasza:
25%

"Mi az, hogy nem tudjuk? Mert te tudod, hogy hogy működik az elektromágneses kölcsönhatás?"

Pedig ez tényleg így van. Az más, hogy tudnak számításokat végezni, például pályaszámításokat, de az a megfigyelt jelenségekből ered. És még a gravitációs pályaszámítások is pontatlanok, ha egy hosszú periódusú objektum tér vissza, ennek utána is nézhetsz, konkrétan pontatlanná válnak ha ilyesmiről van már szó, és egyre inkább a valószínűségek felé halad.


A gravitációval azért tudnak számolni, mert a jelenség az ami mérhető. Ennyi. Nem azt tudják, hogy mi is a gravitáció, hogy egy energia, vagy hullám, vagy részecske vagy bármi más.


A természet viselkedését leírták képletekkel, ezért számolható is, de nem azt tudják, hogy mi a gravitáció. Ez nem baj, csak ez ilyen.

2020. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

"Pedig ez tényleg így van. Az más, hogy tudnak számításokat végezni, például pályaszámításokat, de az a megfigyelt jelenségekből ered. És még a gravitációs pályaszámítások is pontatlanok, ha egy hosszú periódusú objektum tér vissza, ennek utána is nézhetsz, konkrétan pontatlanná válnak ha ilyesmiről van már szó, és egyre inkább a valószínűségek felé halad."


Forrás? :D addig: "x doubt"


"A gravitációval azért tudnak számolni, mert a jelenség az ami mérhető. Ennyi. Nem azt tudják, hogy mi is a gravitáció, hogy egy energia, vagy hullám, vagy részecske vagy bármi más."

Vannak rá elméletek ugyanugy, mint a QFTs erőkre... ugy hivjak, hogy GR, esetleg f(R) elméletek



"A természet viselkedését leírták képletekkel, ezért számolható is, de nem azt tudják, hogy mi a gravitáció. Ez nem baj, csak ez ilyen."


Téridő görbület ? ?

2020. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 dq ***** válasza:

> > "Pedig ez tényleg így van. Az más, hogy tudnak számításokat végezni, például pályaszámításokat, de az a megfigyelt jelenségekből ered. És még a gravitációs pályaszámítások is pontatlanok, ha egy hosszú periódusú objektum tér vissza, ennek utána is nézhetsz, konkrétan pontatlanná válnak ha ilyesmiről van már szó, és egyre inkább a valószínűségek felé halad."


> Forrás? :D addig: "x doubt"


„Unlike two-body problems, no general closed-form solution exists,[1] as the resulting dynamical system is chaotic for most initial conditions, and numerical methods are generally required.” [link]

2020. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

@dq


de nem értem... a három test probléma nem csak gravitációban van, szinte bármilyen inhomogén erőtérben. És ez abszolut nem jelenti azt h nem determinisztikus... csak nincs rá zárt képlet.... mert nem tudtuk még levezetni...

2020. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!