Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az iszap ugyanaz mint a tőzeg?

Az iszap ugyanaz mint a tőzeg?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nagyon hülye vagyok, de most az olvastam: A tőzeg növényi eredetű üledékes talajképző kőzet és talaj, a félig szárazföldi humuszképződés terméke."

Szóval ha van nálam egy kis folyó ami tele van náddal meg hasonló növényekkel. Ha szedek ki belőle iszapot az jó lenne tápkocka készítéshez?



2020. ápr. 29. 16:09
 1/6 dellfil ***** válasza:
100%

A tőzeg állóvizekben képződik. Tehát elláposodó tavakban, holtágakban. Folyóban nem. (Csak miután az a folyó megszűnik "folyó"! lenni. Holtággá válik. Állóvíz! lesz. Akkor.


dellfil

2020. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz, a tőzeg az nagyon növényi eredetű, az iszapban meg van az is, de az iszapban még állati tetemek maradványai is benne vannak. Keress rá, hogy tőzeg és nézegessed meg a képeket, látszani fog, hogy az nem olyan mint az iszap. Sűrűbb és jellegzetesen nem szemcsés szerkezetű, látszanak is benne a növényi részek valamelyest, és konkrét rétegződése is lehet. Az iszap szemcsés állagú és abban minden van, ami egy folyóban lehet és van. Ha kimered az iszapot, akkor egy szemcsés sár jellegű valamit tartasz kézben.


Tápkockának jobb kell legyen a tőzeg, mert sokkal több benne a szerves tápanyag, de az iszap is jó. Ott ahol a folyók évente kiáradnak a partszakasz feltelik iszappal és az jó termőtalajt hagy vissza, amikor a víz visszahúzódik. Az ártéren ottmarad a folyó által odaszállított iszap és a mezőgazdaságnak jó és tápanyag dús.


Kérdéses azért, hogy mennyit szednél ki a jogszabályok miatt, mert akárhonnan vagy akármennyit biztosan nem engedélyeznek. De ezt nem tudom pontosan hogyan is van.

2020. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ohh nekem csak olyan 5-10 kiló maximum de még annyi sem
2020. ápr. 29. 17:06
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

"nekem csak olyan 5-10 kiló maximum de még annyi sem"


Hát akkor vegyél.


10 kg kevesebb mint 1000 Ft.


Kertészeti boltokban kapható.

2020. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaa nem tudtam hogy ennyire olcsó :D Tápkockás paradicsompalántát vettem és majdnem 3x annyiba került mint a sima ezért hittem azt, hogy ez egy draga buli lesz
2020. máj. 1. 07:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. A tőzeg anaerob körülmények között keletkezett elhalt növényi anyagokból, a szénülés első lépéseként. Az iszap viszont friss üledék.
2020. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!