Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagàsz leszek?

Csillagàsz leszek?

Figyelt kérdés
Közel 30 éves koromra kezdtem el gondolkodni hogy gyerekkoromban csillagász akartam lenni, annyira vonzott a naprendszer, galaxisok, a világűr. Tegnap szembe jött velem hogy az ELTE indít csillagászati képzést ( megjegyzem jó drágán 500.000/ félév a nem támogatott) tudom hogy ezzel nagyon nem lehet elhelyezkedni de van is egy jó állásom inkább hobbiból érdekelne csak,munka mellett levelezőn tanulnék. A kérdésem: érdemes erről egyetemen tanulni? Úgy értem lehet nem csak az univerzumról oktatnak hanem sok másról ami nem feltétlen érdekel. Illetve mennyire lehet nehéz? (Nekem másból sincs jelenleg diplomám )
2020. máj. 2. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Inkabb olvass ismeretterjeszto konyveket, tobbre mesz vele.


A csillagaszathoz kokemeny fizikai, kemiai, atomfizikai ismeretek kellenek, meg sok-sok turelem. Ja, meg egy elvegzett fizika vagy geologia alapszak, csillagaszati specializacioval. Hobbibol ezt biztosan nem fogod csak ugy elvegezni, foleg hogy nincs elokepzettseged.

2020. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

NAGYON nehéz szak, magas szintű fizikai, matematikai tudás kell hozzá, és az sem árt, ha a többi természettudományos tárgy is megy, mert ezek összefüggnek.

Ha tényleg érdekel és van rá pénzed, megpróbálhatod. De tényleg nagyon jónak kell lenned a fent említett tárgyakból, különben csak csúszni fogsz, és igen, sajnos 500 ezer/félév a tandíj, ha elfogytak a támogatott féléveid vagy ha nem jutsz be az államira.

2020. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem érdemes. Sok csillagász van, kevés állással. Nagyon sokat kell tanulni az elméleti fizika területéről. Matematikai analízis is fárasztó nagyon.


Úgy lehetsz a legjobban csillagász, hogy veszel egy távcsövet és nézel galaxisokat. Elmélkedsz, hogy milyen távoli helyeket láthatsz és kik élhetnek ott. Én is ezt csinálom.

2020. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Most a csillagász mesterszakról beszélsz? Oda még akkor se mehetnél, ha kifizeted, kell hozzá egy fizikusi vagy földtudományi diploma.
2020. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

földtudomány vagy fizika bsc először

fizikáról nem tudok nyilatkozni, de földtudományon első félévtől volt nekünk csillagászattal kapcsolatos óra


egyiket sem tudod levelezőn tanulni

szerintem mindegyik másképpen közelíti meg a csillagászatot és az űrkutatást

gondolkodj el azon, hogy milyen területe érdekel

az asztrogeológiának pl. szerintem lesz majd jövője és az földtudomány

2020. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a földtudományin vagyok most végzős, és bár nem csillagászaton vagyok, de sok csillagász kurzust elvégeztem az évek során hobbiból. Nagyon sok más dolgot is kellene tanulnod mellé. A földtudományin még nem vészes, ott több lehetőséged van a kötelezően választható tárgyaidat is kiváltani csillagászattal, de még így is sok alapozó matek és fizika órád lenne, amik szerintem nagyon nehezek. A neten elérhető a tantervi háló, ott láthatod, hogy mit kellene tanulni földtudományi és fizika alapszakon.
2020. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább azt ajánlom nézz meg egyetemi előadásokat. Alapvetően angolul nagyon sok van, de most már magyarul is kezdenek szép számmal lenni. Barátkozz kicsit a témákkal. Van Dávid Gyulának kicsit komolyabb videói amik még inkább ismeret terjesztők. Amit irsz nem lehetetlen, de a kérdés az mennyire tudod elképzelni, hogy komoly matekot és fizikát kezdesz tanulni? Mert anélkül nem lehetsz csillagász.
2020. máj. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!