Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy könyvben azt olvastam,...

Egy könyvben azt olvastam, hogy Európa északi határát Thule szigete képezi, viszont a térképen nem találtam ilyen nevű szigetet. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
2008. nov. 23. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
szerintem valamit rosszul olvastál, mert Thule szigete Dél-Amerika déli csücske közelében van.
2008. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Valami elírás lehetett. Európa legészakibb része norvégiában egy Knivskjellodden nevű hely.

[link]

2008. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor idézem szó szerint: "Északon a határ a jeges vizekből kiemelkedő Thule szigete, és a jéghegyek birodalma, továbbá az Északi-tenger és a Jeges-tenger." Érdekes. :)
2008. nov. 23. 17:30
 4/6 Hintalow ***** válasza:
76%
Lehet, hogy van valami félreértés, tényleg meghatároztak egy Thule nevű helyet a régiek, de az egy mitikus hely volt, még a nagy felfedezések elött, és ha jól emlékszem. Norvégia környékével azonosítják a mai kutatók. Nem emlékszel, hogy milyen könyvben volt?
2008. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
79%

Ez egy létező és egykor mitikus hely volt grönlandon van ma Qaanaaq nak hívják.(az 1500 as években "fedezték fel" ha rákerestek google-n akkor meglátjátok hogy találtak ott érdekes dolgokat.. kardfogú tigris szerű koponyát meg "unicornis" szarvat.. remélem tudtam egy kicsit segíteni


[link]


[link]

2008. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kajtár István Egyetemes állam- és jogtörténet című könyvében található ez a mondat. Köszönöm a válaszokat!
2008. nov. 24. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!