Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az embereknél a...

Mit jelent az embereknél a természetes szelekció?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani példát?
2020. máj. 6. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Pl a Darwin díjasok.
2020. máj. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
pl egy genetikailag 20 IQ-s ember valószínűleg nem fog utódot létrehozni, így az erősebb lesz a meghatározó (az okosabb) az emberi fajban
2020. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Azt, hogy ma sem mindegy, mitől tudsz felnevelni sok gyereket.

Javasolom ezt megnézni:

[link]

2020. máj. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Wadmalac ***** válasza:
56%

Szerintem mai embereknél a természetes szelekcióból inkább működik a nemi szelekció sok változata.

Szóval a szelekciós értelmű fitnesz kevésbé alapul fiziológiai praktikumra (intelligencia, testi egészség, erőnlét stb.), mint trendekre, anyagi helyzetre stb.


És ez lehet erősen diszruptív, direkcionális szelekció, pont nem stabilizáló.


Nem tudom, hogy az emberi populáció globális folyamatos keveredése mennyire képes kiegyensúlyozni ezt.


Az igazi természetes szelekció, tehát a fiziológiai alapú szaporodási szelekció nem igazán van már meg, csupán a legextrémebb szélsőségek esetében.

A mai világban valószínűleg sokkal kevésbé szelektál az intelligencia szintje, erőnlét, erős immunrendszer stb., szóval a genetikai egészség, mint mondjuk tízezer évvel ezelőtt.

2020. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 EagleHUN ***** válasza:
70%

Én is a "Darwin" "díjasokra" gondoltam.


Természetes szelekció ma is van az emberiségben.

Viszont a szelekciós "nyomás" teljesen megváltozott az idők során.

Ezt pár példával ki is fejtem hogy érthetőbb legyen:


Régen a gyerekek mennyisége számított nem a "minőségük" mert nagy volt a halandóság, ma már inkább a nevelésük minősége és ezzel viszont sokkal kevesebb gyerek vállalása lett jellemző.


Vagy hogy régen a medvére kellett figyelni el ne kapjon, ma meg a kereszteződésbe kell körül nézni el ne csapjanak.


De pl ma már nem feltétlen kell erősnek meg jó vadásznak meg jó futónak lenned. Gombnyomkodásból is meg tudsz élni.

Legyen az egy gyártósori gépé vagy egy programozói számítógépé.

2020. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ugyanazt jelenti, mint más állatoknál. Nincsen elvi különbség. Az nem elvi különbség, hogy az emberek esetében nem biztos, hogy az erősebb dug, hanem esetleg az, akinek Lamborghinije van.
2020. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:
62%

"Az nem elvi különbség, hogy az emberek esetében nem biztos, hogy az erősebb dug, hanem esetleg az, akinek Lamborghinije van."


Hát, ha azt nézzük, hogy így a szelekció nem azokat a génvariánsokat támogatja, amelyek sok generáción át is előnyösebbek túlélés szempontjából, azért van hátulütője.

2020. máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem még sok generáció múlva is civilizációban fogunk élni, és még akkor sem a testi erő fog számítani elsősorban. Akkor majd azok dugnak, akiknek mini űrhajójuk lesz. “Hátulütője” akkor lenne a dolognak, ha egy gyors világkatasztrófa nyomában kialakult naturális életben a csajok annak ellenére, hogy egy csepp benzin sincs már még mindig a nyüzüge lamborghinis manusra buknának, nem pedig az izomcsávóra, aki meg tudja védeni őket a medvéktől.
2020. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
38%

Én hátulütő alatt az általános egészségi romlást értem. Esetlegesen az értelmit.

Persze ez a túlélési esélyeket már ma sem igazán rontja, de az életminőséget igen.

2020. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Evolúciós szempontból irreleváns, hogy mi az egészséges és mi nem az. Egy ősember szempontjából nagyon egészsegtelen, hogy nem borítja a testünket szőr.
2020. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!