Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Régen is jellemző volt, hogy...

Cro-minyon kérdése:

Régen is jellemző volt, hogy tavasszal majdnem állandóan szélvihar van?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a tavasz a leginkább szeles időszak (böjti szelek, tavaszi szél vizet áraszt...). Mostanában (nem csak idén) azonban ez ott tart, hogy február végétől júniusig szinte minden áldott nap szélvihar tombol. Ez azért jelzésértékű kellene, hogy legyen, hogy mekkora változások előtt állhatunk a klímát tekintve. Nem beszélve a tavaszi csapadékínségről, amit majd gondolom júliusban meg decemberben tervez bepótolni az időjárás, amikor éppen nem kellene...

2020. máj. 13. 10:18
 1/2 EagleHUN ***** válasza:
100%

Igen a tavasz az sokszor szeles.

Mondták is régen hogy "bolond áprilisi idő van".

Meg szerintem ezt is ismered: "Tavaszi szél vizet áraszt."


Viszont ami most extrém szerintem a csapadékhiány.

Tavasszal azért elég sokat szokott esni, idén kb semmi.

(Az előbbi idézet is részben erről is szólt nem csak a szélről.)

A csapadékhiány Májusban a leg aggasztóbb és károsabb.

"Májusi eső aranyat ér" ugyebár de ha elmarad akkor tönkremegy a termés.

2020. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Helytálló megfigyelés, idén eddig különösen a február és a május első (eddigi) fele voltak jóval viharosabbak az átlagnál. De amúgy valóban ez az év legszelesebb időszaka (ebből is főleg március-április környéke).

Amúgy vegyes a kép az elmúlt évekből, voltak szél szempontjából kifejezetten nyugodt tavaszok is, csak azok sokkal kevésbé tűnnek fel az embernek. Ha nagyon érdekel, olvasgass itt ("Szél" fül):

[link]

2020. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!