Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Így betekinthetünk a Föld...

Így betekinthetünk a Föld múltjába?

Figyelt kérdés

A távoli csillagok fényét nézve lehet, hogy valamelyik már nem is létezik mert (ha pl 1 millió fényévre van) akkor az egymillió évvel ezelőtti állapotát látjuk. Amennyiben egy ezer fényévre lévő bolygóról ránéznénk a Földre most, az ezer évvel ezelőtti állapotát látnánk, tehát a múltat?


(lenne egy olyan fejlett eszköz (pl. távcső) amivel bármennyire rá lehetne közelíteni a Földre, így az ezer évvel ezelőtt élt embereket látnánk tevékenykedni?)


Úgy értem elméleti szinten létezhet-e ez a lehetőség, ugorjuk át azokat, hogy pl: nincs olyan távcső stb...



2020. máj. 15. 22:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem az volt a lényeg, hogy jutok el arra a pontra ahonnan visszanézek a Földre, hanem már eleve ott vagyok/van valaki. Lehet akár egy másik idegen civilizáció. Vagy ha mi fedeznénk fel egy lakott bolygót ami pl 2000 fényévre van és ránéznénk (elég feljett távcsővel) akkor az ő "ókorukat" látnánk?
2020. júl. 8. 20:43
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja ez elmaradt. Szóval erre a hasonló kérdésre gondoltam :

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..

Ott olvashatsz még részleteket.


@20:43

Ha sikerül megoldani az ilyen akadályozó, korlátozó tényezőket akkor igen.

2020. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!