Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az az eszköz, melynek...

Melyik az az eszköz, melynek működése leginkább hasonlít a perpetuum mobile-hez?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nincs örökmozgó.

De ha már olyan tárgyat keresel,akkor én a szomjas kacsa nevű játékos mozgó dísztárgyra szavazok. Ez gyakorlatilag addig működik(bólogat) amíg víz van előtte,és ebben letudja hűteni a csőr-ét,illetve a benne lévő éter-gázt.

[link]

2010. júl. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Vásárokban lehet látni ilyen mozgó díszeket amik mágnesek hatására forognak valami hintázó mozgást végeznek elég sokáig
2010. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs örökmozgó. Arra az eszközre voltam kíváncsi, amely legtovább képes külső beavatkozás nélkül mozogni.
2010. júl. 30. 13:00
 4/8 anonim ***** válasza:

kétféle örökmozgót különböztetünk meg;)

Elsőfajú: több energiát termel a felhasználtnál tehát hatásfoka: >100%


Másodfajú: mely az energiát veszteség nélkül adja át hatásfoka = 100%


hogy mi hasonlít leginkább...nehéz kérdés


Másodfajú perpetuum mobile-re nekem a csapágyak jutottak eszembe.

2010. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Huh egyszer jútúbon láttam egy olyat hogy egy kis vasgolyó keringett egy nagy bonyolult valamin, és azt állították hogy annyira kicsi a vesztesége a rendszernek, hogyha így hagynánk több ezer évig ellenne magának. na szerintem ez lenne hozzá legközelebb.
2010. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Szupravezető gyűrű: ha egyszer elindítasz benne egy áramot, évekig keringhet. Csak hidegen kell tartani...


Oszcillátor: az energia két tároló között áramlik oda-visza. Mondjuk egy gödörben elgurított labda is ilyen... vagy egy kondenzátor és egy tekercs összekötve.


Naprendszer.

2010. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem az űrben keringő testek, pl. bolygórendszerek. Igaz, azok is közelítenek a központhoz, és egy csillag sem bírja örökké, de egy ilyen szerintem nem néhány ezer évig mozog:D
2010. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Westland terrier?
2010. aug. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!