Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A légszennyeződés mihez...

A légszennyeződés mihez hasonlít leginkább?

Figyelt kérdés
Szóval egy ipari légszűrőálarcot szeretnék venni, h benne bringázzak, de nem tudom hogy milyen fajtát kéne vennem!
2011. márc. 25. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Maximum a port, vagy a korom részecskéket tudod kiszűrni, egyszerű álarccal. A káros gázokat nem, ahhoz gázálarc kell. Biciklizz abban! Esetleg vehetsz egy olyan qrva nagy palackot, amilyen a búvároknak van és megtöltöd hegyi levegővel.
2011. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A vég trollkodás volt?:)


Amúgy ilyen "kémiai" álarcokra gondolok, amiket mindenféle veszélyesebb munkákhoz használnak. Ilyen [link] , meg hasonló álarcokra gondolok. Csak az a kérdés, h konkrétan milyen szűrő lenne a jó?


Persze mindegyik véd a portól, ami már nagyon jó dolog, de jó lenne, ha már úgy is felveszek egy ilyet és nem egy sima kendőt:), h még további védelmet is biztosítson.


Milyen káros anyagokat bocsájt ki egy autó? CO-t tudom, de gondolom ezen kívül még rengeteg félét. Kémikusok, ti biztos tudjátok!


Szóval miket bocsájtanak ki az autósok és azt milyen ipari álarccal lehetne a leghatékonyabban szűrni? Mert ezek a biciklis maszkok nagyon drágák és rengeteg rossz visszajelzés érkezett a minőségükről is:(

2011. márc. 26. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem szeretem ezeket a kifejezéseket. A vége egy cinikus megjegyzés volt. Fizikus vagyok nem vagyok kémikus, de azért remélem nem tévedek nagyot. A káros anyagok: CO (szénmonoxid), kiváló vérképző, NOx (nitrogénoxidok) tüdőhörgőjavító, SO2 (Kéndioxid) Jó kis kénessav lesz belőle ha belélegzed. Na ezeket egyiket sem tudod kiszűrni, csak aktív szűrővel.
2011. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De ezekbe nem ritkán aktív szénszűrőket raknak tudtommal, azok esetleg megbirkózhatnak ezzel a problémával, ugye?
2011. márc. 26. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!