Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fekete lyukban akkor bent...

A fekete lyukban akkor bent van az összes fény amit beszívott?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy lehetne látni benne dolgokat, pl csillagok fényét? Elméleti síkon persze. Laikus vagyok, nehezen tudom megfogalmazni, hogy mire akarok kilyukadni. Szóval látjuk pl a Napot, mert fénye a szemünbe jut. De egy fekete lyukból nem tud kijutni egy csillag fénye, amit benyelt. Ezek szerint az a fény is bent van. Ha bekerülnénk egy fekete lyukba (vagy egy kamera), akkor látnánk a benyelt csillag fényét?

#fekete lyuk #fény #elméleti síkon
2020. jún. 22. 11:44
 1/8 Wadmalac ***** válasza:
89%

Ott a tér és idő igencsak elfajult állapotban van jelen, így erősen kérdéses, hogy van-e értelme egyáltalán a "látni" szónak.

Az igaz, hogy ami foton oda betévedt, az ott is marad, de ez sem jelenti azt, hogy azok ott fognak pattogni-villogni.

Egy zárt dobozban sem fog a fény végtelenségig ide-oda verődni, elnyelődik a falakban.

A fekete lyukban persze az is kérdéses, hogy a hétköznapi fény-elnyelődésnek mi a megfelelője...

2020. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dq ***** válasza:
47%

Nem törődve a gyakorlati részletekkel (a fény egyre halványabb lesz) kijelenthető, hogy ha valamit látsz, akkor azt utána nem tudod "nem látni", a vonalak nem szakadnak meg, a múlt irányú fénykúpod metszeni fogja az adott tárgy világvonalát. (Érdekes, hogy a másik irányba nincsen ilyen korlát, csak úgy megjelenhetnek dolgok a látóhatárunkon.) (Ha grav. hullámokat figyelsz, akkor még csak takarásba sem kerülhet a tárgy.)

Ha látsz egy labdát, és mondjuk beleejted egy FLY-ba, akkor továbbra is látni fogod, akár bent vagy, akár kint. Sőt, akkor is látni fogod, ha csak te ugrasz a lyukba, de a labdát kint hagyod.

De akár azt is megpróbálhatod, hogy eldobod a labdát olyan messzire, hogy fénysebességnél gyorsabban távolodjon tőled, teljesen hasztalan. Tetszőleges konfigurációban, mindig látni fogod a labdát, örökkön örökké.

2020. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet látni a fényt, de az égbolt nagyon durván eltorzul: az egész egyetlen pontban van, a fejed fölött. Ott látszik az összes létező fény, ami eljut hozzád. Nem csak a fél égbolt, hanem az egész.

És ráadásul igen durva kékeltolódást szenved. Ez a fekete lyuk tömegétől függ, de röntgen, gamma, stb. sugárzásra számíts.

2020. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
25%
Egyetértek wadmalaccal, hogy erre még tippelni is nagyon húzós. Még a "bent" koncepciója is valami egészen más lehet feketelyuk esetén. Eleve a feketelyukat nem egy lyuknak kell elképzelni. A feketelyuk egy gravitációs glitch is lehetne, ha szimulációban élnénk.
2020. jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Senki se járt még szemtől szembe egy feketelyuknál úgyhogy erre nincs válasz. Szerintem nem lehet látni semmit és szerintem nem kerül sehová semmi. Szerintem simán mindent megsemmisít. A feketelyuk szerintem az Univerzum Garabe Collector-a.
2020. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
Mindenesetre az elnyelt fény hiába nulla tömegű, energia, tehát az is tömeget növel a fekete lyukban.
2020. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
Melyik élettelen barom pontozott le? Az kérem szépen válaszoljon egy jól megkonstruált ellenérvel a válaszomra, írja le a titkot, amit ő tud a feketelyukról, és mi nem.
2020. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát mivel onnét kijutni még a fény se tud,kizárásos alapon ott kell lennie azoknak a fotonoknak. Más kérdés, hogy lehet hogy nem fotonként vannak ott, hanem valami brutálisan eltorzult toxic mutoid dologként.
2021. jan. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!