Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki szereti a fizikát?

Ki szereti a fizikát?

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 16:21
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%

@20


A világ top5 egyetemeinek egyikén 😁😍😈

Fizika szakirány 😉😀

Diplomamunkát nem írtam semmiről 😂

2020. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 Mojjo ***** válasza:
@21: Jaja sejtettem, hogy ilyesmi lesz a válasz, csak gondoltam azért adjuk meg az esélyt, hátha :)
2020. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted? 😂

Nemhiszed el vagy mi?


Óvatosan bánjunk az rövid idő alatt, néhol az emotikonhasználatot a tizenévesekkel összekötő prekoncepciókkal, ugyanis előfordulhat, hogy esetleg egy olyan egyén használja őket stresszoldás, avagy egyszerűen csak lazításképpen, aki nemhogy eme korosztályban nem sorolható, hanem esetleg ténylegesen egy neves intézményben folytatja vagy folytatta tanulmányait. ;)

2020. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem az emotikonokról van szó. Diplomamunka nélkül max fizika szakos hallgató lehetsz, fizikus nem. Egyrészt. Másrészt - és ez a legárulkodóbb - nem értetted, mit jelent az, hogy szakirány. Esetleg ha még mondjuk elsőéves, max másodéves vagy BSc-n, akkor oké, de egyébként értenéd, hogy olyasmiről van szó, hogy pl szilárdtestfizika, atomfizika, asztrofizika, akármi. (A fizika, mint "szakirány" néhány egyetemen valóban kiválasztható a BSc alatt, ahol fizika alapképzésből lehet pl meteorológiára, vagy mondjuk geofizikára menni.)

Amúgy az is furcsa, hogy nem árulod el az intézmény nevét. Nem, nem fogunk tudni abból beazonosítani, ha attól tartasz. És általában a hallgatók büszkék az egyetemükre - főleg, ha így lengetik, hogy milyen világhírű.


Szóval vagy full kamu az egész, vagy BSc-s vagy valahol. Én az előbbire tippelek.

2020. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 dq ***** válasza:

Szerintem be tudnánk azonosítani ha nagyon akarnánk, bár mióta új a gyakori, és elrejti a konkrét százalékokat is, lényegesen nehezebb.


- - -


A kérdést nem biztos, hogy értem. Most egy konkrét csoportot (pl a kategóriát vagy gyakorizókat) szólítasz meg, hogy közülünk tegye fel a kezét, aki igen?

2020. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 dq ***** válasza:
45%
A "fizikus" gyakrabban azt jelenti, hogy a foglalkozása fizikus, és nem azt, hogy a végzettsége az.
2020. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 Mojjo ***** válasza:
100%
@26: Persze ez igaz, de mindenféle egyetemi végzettség nélkül senkinek nem lesz ez a szakmája.
2020. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Wadmalac ***** válasza:
100%
Csak megjegyzésként, a fizikussággal szembeni szkepticizmusnak van ám itt olyan oka is, hogy van az oldalon, aki fizikusnak állítja magát, valójában meg metafizikai szobafilozófus.
2020. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

"Nem az emotikonokról van szó."

Örülök 😀😝😘😇



"Diplomamunka nélkül max fizika szakos hallgató lehetsz, fizikus nem."

Most fejeztem be, nem kell diplomakunka hozzá mindenhol. Do yOuR reSearcH.


"Másrészt - és ez a legárulkodóbb - nem értetted, mit jelent az, hogy szakirány. Esetleg ha még mondjuk elsőéves, max másodéves vagy BSc-n, akkor oké, de egyébként értenéd, hogy olyasmiről van szó, hogy pl szilárdtestfizika, atomfizika, asztrofizika, akármi."


De mivel ezek közül mindegyiket tanultam végig, ezért nem akartam egyet se kiragadni. Medzsik.

2020. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Mojjo ***** válasza:
82%
@29: Szerintem ezt felesleges tovább erőltetned. Viszont ha olyan stresszes vagy és/vagy olyan egyéb gondok vannak, hogy ilyesmivel kell oldanod, akkor azzal valamit kezdened kellene. Többet, mint néhány emoji kíséretében megpróbálni fizikusnak kiadni magad. És hidd el, nem savazni akarlak, teljesen őszintén mondom.
2020. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!