Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A narancssárga lepke orchidea...

A narancssárga lepke orchidea tényleg ki fehéredik az első virágzás után?

Figyelt kérdés
Anyukámnak szeretnék venni egyet mivel régi vágya. Viszont azt olvastam hogy a különleges színű orchideáknak(pl. Kék) csak egy virágzásig tart a színük.

2020. jún. 26. 18:04
 1/2 anonim válasza:
100%

A kék orchidea alapból fehér, csak színezik. Szinezett vízzel öntözik, stb. Az egy idő után nyilván kikopik, ha már felszívta a gyökere az összes festéket.

Narancssárga orchidea létezik, csak kicsit drágább, mint a sima hétköznapibb színűek. Olyat lehet talál, ami eredetileg is narancssárga.

Legalábbis én így tudom, de azért várd meg a többi választ is, mielőtt veszel.

2020. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem színezett vízzel öntözik, dehogy, nem is tudom, ezt hol olvastad. Belefecskendezik a virágszárba a festéket. Látható is általában a helye, ha jól megnézed.

Narancssárga színű, nem festett lepkeorchidea van, de ha nagyon harsány a szín vagy más miatt gyanús, hogy festett lehet, akkor alaposan meg kell nézni a virágszárakat, hogy lát-e rajtuk az ember fecskendezés nyomot. Ez egy szúráshely és a környéke általában többé-kevésbé el van színeződve.

2020. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!