Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméletileg egy alga, (vízben)...

Elméletileg egy alga, (vízben) vagy gomba (szárazföldön) elfoglalhatna az egész világot?

Figyelt kérdés
Ha minden tápanyagot megkapnának a növekedéshez és szaporodáshoz.

2020. jún. 28. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Csak par aprosag: magas hegyekben hohatar, foldrajzi szelessegtol fuggoen fagyhatar (-30 fokban nemigen van gomba se), nedvesseg hianya (Szahara), sorolhatnam meg.


A tapanyag nem minden, ha a tobbi korulmenyhez nem tud alkalmazkodni. Ha meg alkalmazkodik, akkor mar nem ugyanaz a faj.

2020. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mondjuk egy adott éghajlati övezetet, amin belül nagyjából egységes a hőmérséklet, csapadék stb. ki tudna tölteni egymaga?
2020. jún. 28. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A világ legidősebb vagy legnagyobb élőlénye egy Észak-Amerikában élő gomba, több hektáron terül el. (Nem akartam hülyeséget mondani, lehet ez több száz is 🤔 ?!)


Ha csak egy-egy övet is kéne kitöltenie annak az állatnak, szerintem akkor sem lenne kivitelezhető, vagy túl sokáig tartó, mivel az anyagkörforgást egymaga magának nem tudja fenntartani. Minden élőlény függ valamelyest a többitől, mert ha szaprofita, akkor egyszer csak elfogy az amit fogyaszt, kiszorítja azokat, amiket elhullásuk után elfogyasztana, ha ragadozó evidens mi történne, ha esetleg autotróf akkor is függ mondjuk a lebontó, és a lebontandó élőlényektől, mert egyszer a tápanyag szolgáltatás csak megszűnik.


Plusz ugye akár gomba, akár növény előbb-utóbb a saját tömege is bajt okozna, elkezdene mondjuk alulról rohadni mint egy tőzegmoha-sziget.

2020. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2020. jún. 28. 13:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!