Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel tudom semlegesítieni...

Mivel tudom semlegesítieni gyorsan a kifolyt kénsavat?

Figyelt kérdés

Az autóm hátuljában felborult egy rossz akksi, és kifolyt belőle a kénsav/elektrolit. Mivel tudnám a leggyorsabban semlegesíteni?

Vagy csak gyorsan itassam fel?



2020. júl. 2. 15:14
 1/5 Z003 ***** válasza:
100%
Hát ha még fent áll a probléma akkor mosószódát ajánlanék.
2020. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolom a tej nagy baromság ha azt öntenék rá....
2020. júl. 2. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kénsavat nem szabad felitatni, mert képes meggyújtani az anyagot. Habár nem túl tömény, én nem próbálnám meg első körben.


Az otthon is megtalálható "vegyszer" a szódabikarbóna, ami szóbajöhet.

Készíts belőle nem túl tömény oldatot (szórd bele vízbe) és nagyon lassan (! a kénsav felforralhatja a vizet) csepegtesd a helyére. Vigyázz majd a buborékoló gázzal (CO2), nem jó belőle sokat szipuzni, az autó többi ajtajának kinyitása és huzat kreálása ajánlott.


Amennyiben közömbösítetted (nem bugyog), vizes ruhával kitörlendő, majd bármilyen tisztítószerrel mosható.

Mindez függ a kénsav töménységétől is (mennyire volt lemerülve pl), simán kihagyható a fenti macera, de a fenti leírást megfelelően elvégezve, az garantálja a biztonságot.

2020. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
5 éve álló akksi volt, már rég nem volt jó. Akkor gyorsan szerzek szódabikarbónát.
2020. júl. 2. 15:34
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem egy sima konyhai mosogatószer jó tömény vizes oldata is megfelelő. Legfeljebb nagyobb mennyiség kell. De mivel így is, úgy is ki kell mosnod az egészet, ez nem hiszem hogy nagy gond.
2020. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!